فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

لیست مقالات
عکاسی سیاه سفید خیابانی جذابیت خاصی در جذب مخاطب دارد. چند ترفند ساده تا بتوانید با سیاه و سفید (مونوکروم) کردن عکس‌ها، به آنها جذابیت ویژه‌ای ببخشید.
عکاسی لزوماً یک دروغ نیست، اما حقیقت هم نیست. باید آماده استقبال از غیرمنتظره بود.
نزدیک شدن به اجسام یک روش عالی برای عکاسی از اشیاء کوچک یا جزئیات یک موضوع است. با این حال شما نمی‌توانید با هر لنزی به این اشیاء نزدیک شوید.
انتخاب روش سیاه و سفید یک وسیله ی بیانی متفاوت است که عکاس می تواند به واسطه ی آن به خلاقیت های نامحدودی دست بزند.
عکاسی پرتره در فضای باز با پس زمینه ابر و آسمان یکی از شیوه های جالب برای ایجاد پرتره هایی تاثیر گذار است اما عکاسی در این شرایط همواره دشواری های خاص خود را داشته و شما به عنوان یک هنرمند عکاس نیازمند آن هستید...
«كنستا نتين مانوس» تصوير زن سياهپوستي را عكاسي نموده كه اندوهي سخت بر او چيره گشته،عمق اين اندوه كه در عكس وی به شكلي رسا بيان شده است مربوط به مراسم خاکسپاری برادر زاده اش در کارولینای جنوبی آمریکاست که در سال ۱۹۶۶ در ویتنام کشته شده است.
در آثار هنریِ دینی ، هنرمند از طریق نشانه ها ، ساختار ها ، فضا سازی معنوی و همچنین انسجام بخشیدن به بیان تصویری ، روزنه ای معنوی و رابطه ای فرهنگی را شکل می دهد که ارتباط انسان با معنویت را عمق می بخشد.
ناتورالیسم از نظر فلسفی به قدرت کامل و محض طبیعت که نظم بی نظیری داشته باشد گفته می شود. از جهت ادبی تقلید موبه مو و دقیق از طبیعت را گویند.
ناتورالیسم پا به پای رئالیسم به وجود می آید. بزرگ ترین نماینده ناتورالیسم فرانسه امیل زولا است. او و یار
خلاقیت ، رویکردی است که می تواند همه ی گرایش های هنری از جمله عکاسی را هم در بر بگیرد. خلاقیت در عکاسی به یک سبک هنری محدود نمی شود ، چرا که سبک روشی مشخص و منحصر به فرد است اما خلاقیت از اثری به اثر دیگر متفاوت می شود، هر چند وقتی ایده ها ، ذهنی
رئالیسم، مکتبی ادبی – هنری است که در اواسط قرن نوزدهم میلادی، یعنی در فاصله سال‌های ۱۸۵۰ – ۱۸۸۰ در اروپا و آمریکا رواج یافت.
این مکتب عکس‌العملی بود در مقابل مکتب رمانتیک. رمانتیک، مکتبی درون‌گرا و ذهنی بود که برای فرار از واقعیت اکنون، به دنیای

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران