فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

انواع اعضاء

انواع اعضا به ترتیب از بالاترین سطح عبارتند از:
سطح H یا افتخاری
سطح A یا فعال
سطح B یا اصلی
سطح C یا عادی

اعضای سطح C
  یا عادی
: این اعضا فقط عضو مهمان سایت فوکوس بوده و می توانند بدون پرداخت حق عضویت در جشنواره های خارجی شرکت کرده و نیز از فروشگاه آنلاین فوکوس خرید کنند.

 

اعضای سطح C+  یا عادی: +نشان دهنده این است که این عضو قبلا عضو اصلی بوده اما بدلیل عدم تمدید عضویت به سطح پایین تر یعنی عضو عادی تغییر وضعیت یافته است. این اعضا فقط عضو سایت فوکوس بوده و می توانند بدون پرداخت حق عضویت در جشنواره های خارجی شرکت کرده و نیز از فروشگاه آنلاین فوکوس خرید کنند.


اعضای سطح B یا اصلی: این اعضا هم عضو فیاپ و هم عضو کلوپ عکس فوکوس هستند. حق عضویت سالانه فیاپ را پرداخت کرده و هر سال کارت عضویت جدید کلوپ عکس فوکوس را نیز دریافت می کنند. اعضای سطح B از تمامی مزایای اعضای فیاپ بهره مند می شوند.
 اگر یک عضو سطح B با پایان یافتن عضویت یکساله خود، نسبت به پرداخت حق عضویت سال جدید اقدام نکند، عضویت اصلیش در فیاپ و کلوپ عکس فوکوس خاتمه یافته و فقط عضو مهمان سایت فوکوس خواهد بود و نمی تواند از مزایای اعضای فیاپ بهره مند شود.

اعضای سطح A یا فعال: هر عضو سطح B که فعالانه در جشنواره های خارجی شرکت کند، می تواند به عضو سطح A یا فعال ارتقا یابد. هر عضو سطح B که در یک سال میلادی در بیش از 12 جشنواره شرکت کند، از لحظه ای که دوازدهمین جشنواره را شرکت کرد تا انتهای آن سال و نیز برای سال بعد میلادی عضو سطح A یا فعال محسوب شده و می تواند از مزایای عضو فعال استفاده کند. مثلا اگر از ابتدای سال 2015 تا فروردین آن سال در 12 جشنواره شرکت کند، از فروردین 2015 تا انتهای سال 2016 می تواند از مزایای عضو فعال استفاده کند.
در رویدادها و نمایشگاه هایی که از اعضای کلوپ دعوت می شود (مانند نمایشگاه های فرانسه و چین) و نیز در نمایشگاه های خارجی کلوپ که محدودیت تعداد عکس وجود دارد، اولویت با اعضای فعال است.
همچنین برنده جایزه عکاس سال فوکوس نیز از بین اعضای فعال انتخاب می شود. جایزه عکاس سال فوکوس، جایزه ای است که در پایان هر سال میلادی به شرکت کننده ای تعلق می گیرد که بیشترین پذیرش و جایزه را در جشنواره های بین المللی کسب کرده باشد. برنده این جایزه در صورتیکه سایر شرایط فیاپ برای داوری جشنواره خیام را داشته باشد، به عضویت هیئت داوران دوره بعد جشنواره بین المللی عکس خیام در خواهد آمد. برنده جایزه عکاس سال فوکوس در مراسم اهدای جوایز جشنواره بین المللی عکس خیام جایزه خود را دریافت خواهد کرد. جزئیات روش محاسبه امتیازات در صفحه جایزه عکاس سال فوکوس درج شده است.

در صورتیکه جشنواره خیام در آن سال برگزار نشود، به صلاحدید نماینده فیاپ، برنده جایزه عکاس سال فوکوس به عضویت هیئت داوران یکی دیگر از جشنواره های زیر نظر فوکوس درخواهد آمد.

اعضای سطح H یا افتخاری: اعضای پیش کسوت و اساتید عکاسی که فعالیت آنها در طول سالیان، به رشد و گسترش هنر عکاسی کمک کرده است. این اعضا با تایید نماینده فیاپ در ایران انتخاب می شوند. حق عضویت سالانه آنها در فیاپ توسط فوکوس پرداخت می شود.

 

عضو سایت فوکوس

عضو کلوپ عکس فوکوس

عضو فیاپ

عضو فعال

سطح H یا افتخاری

  

 

سطح A یا فعال

  

سطح B یا اصلی

  

 

سطح C یا عادی

 

 

 

 

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران