فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

درخواست دریافت کارت عضویت فیاپ و فوکوس

عضویت بصورت سالانه است. هزینه عضویت سالانه 870 هزار تومان است. مبنای محاسبه، یکسال از تاریخ پرداخت نخستین حق عضویت است.


 برای سفارش کارت فیاپ تا  14 بهمن 1402 می توانید اقدام نمایید.  با هماهنگی قبلی باید اسکناس یورو تحویل دفتر فوکوس شود. در حال حاضر بدلیل نوسانات قیمت یورو امکان پرداخت به ریال وجود ندارد. (پیش از مراجعه با تلفن 02188518457 دفتر فوکوس هماهنگ کنید)


برای اطلاع از  مزایای عضویت در فیاپ به این لینک مراجعه کنید.


برای عضویت در فیاپ چکار باید کرد؟
1.    با نام کاربری خود وارد سایت ایران فیاپ (کلوپ عکس فوکوس) به آدرس های www.focusteam.ir و www.IranFIAP.com شوید. اگر عضو سایت نیستید ابتدا در سایت ثبت نام کنید.
2.   از منوی راست، به  قسمت "پرداخت حق عضویت سالانه" بروید. هزینه عضویت سالانه را بصورت آنلاین واریز نمایید.
در صورتیکه امکان واریز وجه آنلاین ندارید، راهنمای پرداخت را بخوانید.
3.    پس از پرداخت حق عضویت سالانه، به بخش "ویرایش اطلاعات فردی" رفته و اطلاعات خود را به روز کنید. از این اطلاعات برای صدور و ارسال کارت های عضویت فیاپ و فوکوس استفاده خواهد شد. همچنین عکس پرسنلی خود را نیز آپلود کنید. جهت معرفی اعضا، سوابق و عکس آنها در سایت برای عموم قابل مشاهده خواهد بود.


توضیحات تکمیلی:

1.    با پرداخت حق عضویت، به مدت یک سال عضو فیاپ می شوید. (از تاریخ واریز حق عضویت)
2.    با عضویت در فیاپ، بصورت خودکار، جزو اعضای سطح B (اعضای اصلی) فوکوس (به عنوان نمایندگی فیاپ در ایران) نیز شده و برای آن سال کارت عضویت فوکوس را نیز دریافت می کنید.
3.    اگر عضو فیاپ باشید، می توایند کارت عضویت فیاپ را نیز دریافت کنید. دریافت کارت عضویت فیاپ اختیاری است. هزینه صدور کارت فیاپ (شصت یورو) را فقط یکبار پرداخت می کنید، و تنها کافی است تا هرسال حق عضویت سالانه خود را پرداخت کنید تا عضو فیاپ باقی بمانید.
4.    اگر مایل به دریافت کارت عضویت فیاپ نیستید، می توانید از همان کارت عضویت فوکوس استفاده کنید. در کارت عضویت فوکوس، به دو زبان فارسی و انگلیسی، به عضویت شما در فیاپ اشاره شده است. کارت های مربوط به ثبت نام در هر ماه پانزدهم ماه بعد به آدرسی که درسایت درج کرده اید، پست می شود. کارت های مربوط به ثبت نام های اسفند و فروردین پانزدهم اردیبهشت پست می شوند.


برای دریافت کارت عضویت فیاپ چکار باید کرد؟

1.    با نام کاربری خود وارد سایت شوید. اگر عضو سایت نیستید ابتدا در سایت ثبت نام کنید.
2.    به  قسمت پرداخت حق عضویت سالانه بروید. هزینه عضویت سالانه  را بصورت آنلاین واریز نمایید.
در صورتیکه امکان واریز وجه آنلاین ندارید، راهنمای پرداخت را بخوانید.
3.    به بخش "ویرایش اطلاعات فردی" رفته و اطلاعات خود را به روز کنید.
4.    مبلغ 60 یورو هزینه صدور کارت فیاپ را به دفتر فوکوس در تهران تحویل دهید. امکان دریافت ریال وجود ندارد. هزینه را باید بصورت اسکناس یورو تحویل دهید. حتما 60 یورو تهیه کنید زیرا فوکوس امکان خورد کردن صد یورویی را ندارد. پیش از مراجعه به دفتر حتما تلفنی با دفتر فوکوس با شماره 02188518457 هماهنگ کنید، چون ممکن است بدلیل پیگیری کارهای اداری خارج از دفتر باشیم و دفتر موقتا تعطیل باشد. (در حال حاضر بدلیل نوسانات قیمت یورو امکان پرداخت به ریال وجود ندارد.)
•    هزینه صدور کارت عضویت فیاپ شصت یورو است. این هزینه علاوه بر حق عضویت سالیانه است.
•    این هزینه شامل هزینه ارسال پول و مدارک به اروپا، صدور کارت و ارسال کارت به ایران است.
•    از آنجا که فیاپ مدارک و درخواست های دریافت کارت عضویت را بصورت انفرادی بررسی نمی کند و نماینگی فیاپ در هر کشور تنها دو نوبت در هر سال میلادی می تواند درخواست کارت برای اعضا نماید، مدارک عکاسان ایرانی بصورت یکجا و دو نوبت در ارسال خواهد شد. ثبت نام های جاری برای دوره اول سال 2024 است.
•    آخرین مهلت واریز وجه و تکمیل مدارک برای دریافت کارت فیاپ نامشخص است، چون می بایست تعداد به حد نصاب برسد بستگی به ثبت نام اعضا دارد. بنابراین می توانید هم اکنون نیز ثبت نام کرده و هر زمان که تعداد به حد نصاب رسید برای شما اقدام خواهد شد. (آخرین مهلت ثبت نام برای دوره نخست سال 2024 تاریخ 20 اسفند 1402 است) پس از تکمیل ثبت نام نیاز به هیچ اقدام و پیگیری از سمت شما نیست.
•    توزیع کارت ها از خرداد 1403 خواهد بود. کارت فیاپ به آدرس متقاضی پست می شود.
•    پس از جمع آوری مدارک، این مدارک به دفتر مرکزی فیاپ در لوگزامبورگ ارسال می شود. فیاپ پس از صدور کارت ها، آنها را به نمایندگی ایران ارسال می کند.
•    با توجه به اینکه ثبت نام ها بصورت گروهی است و می بایست به تعداد لازم برای حدنصاب ثبت نام برسد، در نتیجه صدور کارت چندین ماه زمان خواهد برد.
•    تنها دارندگان کارت عضویت فیاپ می توانند برای دریافت القاب فیاپ اقدام کنند. بنابراین در صورتی که مایل به دریافت القاب فیاپ هستید می بایست قبلا برای کارت فیاپ اقدام کنید.


برای دریافت کارت عضویت فوکوس چکار باید کرد؟
با عضویت در فیاپ، بصورت خودکار، جزو اعضای سطح B (اعضای اصلی) فوکوس (به عنوان نمایندگی فیاپ در ایران) نیز شده و برای آن سال کارت عضویت فوکوس را نیز دریافت می کنید. پس از پرداخت حق عضویت سالانه و به روز کردن سوابق و عکس پرسنلی، کارت فوکوس متقاضی صادر می شود. کارت های مربوط به ثبت نام در هر ماه پانزدهم ماه بعد آماده پست می شوند. ثبت نام های اسفند و فروردین پانزدهم اردیبهشت پست می شوند.


برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی در مورد موارد زیر به لینک های مراجعه کنید:

· مزایای عضویت در فیاپ و کلوپ عکس فوکوس چیست؟
· انواع اعضا
· درجه های هنری یا القاب فیاپ (FIAP Distinctions) چیست؟

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران