فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 808 جشنواره سونی
مهلت ارسال: 1399/10/22 کشور: انگلستان دوره: 1
این جشنواره تنها با یک مهلت ارسال و بدون تخفیف مهلت ارسال می باشد. نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: 1400/02/10
تاریخ اعلام نتایج بر اساس اعلام اولیه دبیرخانه جشنواره در سایت فوکوس درج شده است. اما گاهی ایمیل نتایج بین دو تا سه هفته با تأخیر نسبت به اعلام نتایج در سایت اصلی جشنواره به دست کلوپ می رسد. پس از دریافت آن، در اولین فرصت و بر اساس اولیت کاری بین یک تا سه روز کاری در سایت فوکوس درج می شود. در نتیجه لطفاً برای اطلاع از زمان دقیق دریافت نتایج، کاتالوگ، جوایز و ... با دفتر کلوپ تماس نگیرید. با توجه به حجم زیاد کارهای کلوپ، اینگونه تماس ها فقط انجام امور خود شما و دیگران را به تأخیر می اندازد.

قطعاً تمام اطلاعات دریافتی بر روی سایت قرار می گیرد. از صبر و شکیبایی شما متشکریم.

موضوعات: جشنواره در 10 بخش برگزار می شود:

• مجموعه عکس با موضوع آزاد

• مجموعه محیط

• مجموعه مستند

• مجموعه طبیعت بی جان

• مجموعه طبیعت و حیات وحش

• مجموعه طراحی و معماری

• مجموعه ورزش

• مجموعه پرتره

• مجموعه چشم انداز

• مجموعه خلاقه

هزينه ثبت نام: 

ثبت نام رایگان می باشد.

هزينه ارسال: 

1 تا 10 بخش 110,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: کاتالوگ جشنواره شش ماه بعد از داوری ارسال می شود. جوايز در یک نگاه: 
25000 دلار
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر A
کاربر B
کاربر C
کاربر +C
کاربر H
مشخصات فایل:

- عکاس مي تواند برای مجموعه دیجیتال حداقل 5 و حداکثر 10 عکس ارسال نمايد.

- عکس ها باید با فرمت jpg ، به صورت sRGB ذخیره شوند.

- در بخش دیجیتال، Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر فایل حداقل ( 1 ) مگابایت و حداکثر ( 5 ) مگابایت باشد.

- در بخش دیجیتال، بزرگترین ضلع عکس حداکثر 3200 پیکسل باشد.

• در عکس های افقی، ضلع افقی حداکثر 3200 پیکسل یا ضلع عمودی حداکثر 3200 پیکسل باشد.

• در عکس های عمودی، ارتفاع یا ضلع عمودی حداکثر 3200 پیکسل باشد.

• عکس های مربع، حداکثر 3200 در 3200 پیکسل باشد.

نکته مهم: عکس در عکس های عمودی ارتفاع نهایت می تواند 3200 پیکسل باشد. دلیل: ابعاد عکس ها بر اساس رزولوشن مانیتور داوری تعیین شده است. بنابراین طبیعی است که بزرگترین ضلع عکس در عکس های عمودی از بزرگترین ضلع عکس های افقی کوچکتر باشد.

راهنمای تغییر اندازه در فتوشاپ

توضيحات:
- اعضای سطح B و بالاتر که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها در این جشنواره پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.
- هریک از اعضای سطح B و بالاتر که توسط کلوپ عکس فوکوس در جشنواره های خارجی شرکت کرده و موفق به کسب جایزه شوند، تقدیرنامه از نماینده فیاپ دریافت خواهند کرد.
در این جشنواره در هر بخش حدالقل 5 و حداکثر 10 عکس می توانید آپلود کنید.
فایل وورد مربوط به جشنواره را از لینک دانلود کرده، و پس از تکمیل اطلاعات به انگلیسی به ایمیل clubaks@gmail.com ارسال نمایید. بدیهی است در صورت عدم ارسال فایل وورد موسسه از ارسال آثار معذور است.
اگر در جشنواره های آزاد سونی یا جوانان سونی شرکت کرده اید، نمی توانید در این جشنواره شرکت نمایید.
داوران به دنبال عکس هایی با کیفیت بالا، ترکیب بندی خوب و خلاقانه می گردند.
در بخش مجموعه با موضوع آزاد می توان عکس هایی با موضوعات مختلف ارسال کرد که توانایی عکاس را نشان دهد.
آثار ارسالی برای این جشنواره باید حتما در سال 2020 عکاسی شده باشند. یا اگر در سالهای قبل عکاسی شده اند، قبلا بصورت عمومی نمایش داده نشده باشند. منظور از نمایش عمومی کتاب ها، روزنامه ها، مجلات، وب سایت های شخصی یا عمومی، نمایشگاه ها، جشنواره ها و رسانه های ارتباط جمعی می باشد.
در صورتیکه عکس شما بعنوان نامزد دریافت جایزه انتخاب شود، باید بتوانبد آن عکس را با رزولوشن بالا و مناسب برای چاپ اراِئه دهید.
برگزار کننده می تواند به مدت سه سال از آثار ارسال شده به جشنواره جهت تبلیغات هنری و تجاری استفاده نماید.
سن شرکت کنندگان باید بالای 18 سال باشد.
شرکت در این جشنواره به منزله پذیرش قوانین جشنواره از سوی شما می باشد.
جوايز:
عکاس سال 25000 دلار (USD) جایزه و تجهیزات تصویربرداری دیجیتال سونی.
برنده اول هر بخش بلیط سفر و محل اقامت برای شرکت در مراسم اهدای جوایز در لندن، تجهیزات تصویربرداری دیجیتال سونی، چاپ اثر در کتاب جوایز سونی.
برندگان مقام های دوم و سوم، بلیط شرکت در مراسم اهدا جوایز، چاپ اثر در کتاب جوایز سونی.
Photographer of the Year receives $25,000 (USD), a range of Sony digital imaging equipment
Ten category winners receive flights and accommodation to the Awards ceremony in London, a range of Sony digital imaging equipment, publication in the Sony World Photography Awards book
Second and third place winners receive Awards ceremony ticket, publication in the Sony World Photography Awards book
شرایط شرکت:
عکس ها را کوچکتر از اندازه اعلام شده ارسال نکنید زیرا در داوری کوچکتر دیده می شوند و امتیاز کمتری می گیرند. در صورتی که حجم یا ابعاد عکس بزرگتر از اندازه تعریف شده باشد سایت امکان آپلود را به شما نخواهد داد. سایت خطا ندارد و اگر امکان آپلود عکس به شما نمی دهد، مطمئن باشید ابعاد یا حجم فایل شما اشکال دارد. لطفاً راهنمای تغییر اندازه عکس را بخوانید.

لینک راهنمای تغییر اندازه عکس در فتوشاپ


در تمام جشنواره ها عکس ها باید بدون حاشیه باشند. همچنین هر عکس را تنها در یک بخش هر جشنواره می توان شرکت داد. نسخه های سیاه سفید و رنگی و حتی کراپ های متفاوت از یک عکس همگی یک عکس حساب می شوند بنابراین فقط باید یک عنوان داشته باشند و آنها را نمی توان در دو بخش یک جشنواره شرکت داد. عکسی که در یک دوره هر جشنواره پذیرفته شده است را دیگر نمی توان در سال های بعد همان جشنواره ارسال کرد اما برای سایر جشنواره ها می توان ارسال کرد.
با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز، مجبوریم هزینه ثبت نام را بصورت علی الحساب در سایت درج کنیم. مبلغ قطعی هزینه ثبت نام در روز حواله ارز برای جشنواره مشخص می شود.(چند روز پس از آخرین مهلت ارسال عکس ها که در سایت درج شده) در صورتی که نرخ دلار و یورو ارزان شود مبلغ اضافی به حساب کاربری شما برگشت داده می شود و می توانید برای جشنواره های بعدی استفاده کنید. در صورتی که نرخ یورو و دلار گران شود از رسوب حساب کاربریتان کسر می شود و اگر کسر موجودی در حساب کاربریتان داشته باشید، می بایست نسبت به تکمیل آن اقدام کنید.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

تعريف عکس

عکس ارسالی باید توسط خود عکاس بر روی امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا بصورت دیجیتالی عکاسی شده باشد ( به عبارت دیگر عکس باید از برخورد نور به امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا حسگر دیجیتال بوجود آمده باشد). بجز در بخش های طبیعت، فوتوژورنالیسم و عکس های سفر که دستکاری عکس در آنها مجاز نیست، در سایر بخش ها عکس را می توان با استفاده از تکنیک های سنتی، الکترونیکی و یا تکنیک های گرافیکی کامپیوتری دستکاری کرد، اما تمام اجزا مورد استفاده باید توسط خود عکاس، عکاسی شده باشد و محتوای عکس غالب باشد. خروجی نهایی باید بر روی کاغذ عکاسی چاپ شده و یا فایل دیجیتال عکس باشد.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس