فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان شماره: 51 نمایشگاه تمدن های باستان
مهلت ارسال اول: 1395/06/29 کشور: یونان، آتن
مهلت ارسال دوم: 1395/08/21 نوع: نمایشگاه
زمان برگزاری: 1395/11/30 تا 1395/12/07 رویداد: بین المللی
تعداد مجاز: 

کاربران سطح A مجاز به ارسال حداقل 1 و حداکثر5 عکس می باشند.

کاربران سطح B مجاز به ارسال حداقل 1 و حداکثر4 عکس می باشند.

کاربران سطح C مجاز به ارسال حداقل 1 و حداکثر4 عکس می باشند.

کاربران سطح P مجاز به ارسال حداقل 1 و حداکثر4 عکس می باشند.

کاربران سطح H مجاز به ارسال حداقل 1 و حداکثر5 عکس می باشند.

کاربران سطحکاربران سطح +C مجاز به ارسال حداقل 1 و حداکثر4 عکس می باشند.

* به ازای هر عکس درخواستی باید 3 فایل جهت انتخاب اولیه، ارسال شود.

هزينه ها: 
توضيحات:
نمایشگاه تمدن های باستان، شامل نمایشگاهی از هنرمندان ایرانی در یونان و نمایشگاهی از هنرمندان یونانی در ایران است.
اين نمایشگاه توسط کلوپ عکس فوکوس و انجمن عکاسی هلنیک (نمایندگان فیاپ در ایران و یونان) و زیر نظر (Auspices) فیاپ برگزار می شود.
تمامی عکاسان ایرانی می توانند در این نمایشگاه شرکت کنند.
موضوع نمایشگاه آزاد است. در زمان نمایشگاه عکس ها در این موضوعات گروه بندی و نمایش داده خواهند شد:
آزاد رنگی
آزاد تک رنگ
گردشگری (سفر)
خلاقه
عکس های ارسالی می بایست مطابق قوانین ایران بوده و شرایط نمایش در ایران را دارا باشند (از جمله از نظر حجاب). امکان نمایش عکس هایی با موضوع سیاسی وجود ندارد. توجه اصلی به عکس هایی است که هنر عکاسی یا فرهنگ و جغرافیای ایران را نمایش دهند. عکس ها می توانند در خارج از ایران نیز عکاسی شده باشند.
هرگونه دستکاری در عکس, اعم از دستکاری و پردازش کامپیوتری تا تکنیک های سنتی عکاسی مجاز می باشند.
جوايز:
نفر اول: نشان فیاپ + دعوتنامه برای دریافت ویزا + بلیط رفت و برگشت برای حضور در مراسم افتتاحیه در یونان دریافت خواهد کرد. هزینه اقامت بر عهده شرکت کننده است.
تقدیر: 5 نفر تقدیرنامه + دعوتنامه برای دریافت ویزا دریافت خواهند کرد.
کلیه افرادی که آثارشان مورد پذیرش قرار گرفته است، گواهی شرکت در نمایشگاه گروهی از نمایندگی فیاپ در یونان دریافت می کنند.
کاتالوگ نمایشگاه بصورت CD تولید و به تمامی راه یافتگان اهدا خواهد شد. محل توزیع گواهینامه ها و کاتالوگ دفتر فوکوس در تهران است.
برای پرهیز از ایجاد حاشیه های احتمالی هیچ کدام از آثار در معرض فروش قرار نخواهد گرفت و نمایشگاه صرفا جنبه هنری و نمایش عمومی خواهد داشت.
زمان برگزاری نمایشگاه زمستان سال 1395 میباشد.
اولویت شرکت بر اساس زمان ثبت نام و کیفیت آثار می باشد. به عبارت دیگر بر اساس زمان ثبت نام افراد، هرگاه تعداد متقاضیان به حد نصاب رسید, برگزارکننده می تواند ثبت نام را متوقف کند. بنابراین پیشنهاد میگردد که ثبت نام را به روز آخر موکول نکنید.
بدلیل حفظ سطح کیفی نمایشگاه، کلیه عکس های ارسالی داوری و انتخاب می شوند. انتخاب آثار توسط 3 داور از یونان شامل یوانیس لیکوریس (دبیرکل فیاپ) و دو داور دیگر از یونان صورت می گیرد. اسامی دو داور دیگر متعاقبا اعلام می شود.
هر شرکت کننده برای انتخاب اولیه، می بایست به ازای هر تعداد عکسی که می خواهد در نمایشگاه داشته باشد 3 عکس ارسال کند. یعنی اگر شرکت کننده ای می خواهد حداکثر با 4 عکس در نمایشگاه حضور داشته باشد، می بایست 12 عکس برای انتخاب اولیه ارایه دهد. برای چاپ عکس های منتخب در سایز نمایشگاهی، پس از پذیرش اثر با عکاس تماس گرفته خواهد شد تا فایل آن را در اندازه بزرگترین سایز عکاسی شده با دوربین ارسال کند.
تصمیم گیری در مورد اینکه هر شرکت کننده با چند اثر در نمایشگاه حضور داشته باشد بر عهده برگزارکننده و هیئت داوران است. به عنوان مثال: اگر شرکت کننده ای تمایل داشته باشد با 4 عکس در نمایشگاه حضور یابد و هزینه شرکت با 4 عکس را نیز پرداخت کند، ممکن است برای نمایشگاه نهایی تنها دو عکس از او انتخاب شود.
هزینه ثبت نام عکس هایی که به نمایشگاه راه نیابد عودت داده می شود. شرکت کنندگان می بایست شماره شبا مربوط به حساب بانکی خود را به برگزارکننده اعلام کنند.
عکس ها پس از پایان نمایشگاه و درصورتیکه برای نمایشگاه دیگری استفاده نشوند، نابود خواهند شد.
کلیه هزینه ها شامل هزینه های جمع آوری آثار، تبلیغات، جوایز، چاپ عکس, تهیه قاب یا شاسی, اجاره گالری, چاپ پوستر و کارت دعوت و ... از محل هزینه ثبت نام تامین می شود.
ثبت نام فقط در سایت فوکوس به آدرس www.FocusTeam.ir صورت می پذیرد.
عنوان عکس:عنوان فایل باید عنوان عکس به انگلیسی باشد.
اندازه عکس ها: اندازه بزرگترین ضلع عکس 1024 پیکسل باشد. (یعنی عرض یا ارتفاع هیچ عکسی از 1024 پیکسل بیشتر نباشد) عکس ها را کوچکتر هم ارسال نکنید زیرا در داوری کوچکتر دیده می شوند و امتیاز کمتری می گیرند.Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر عکس از 500 کیلو بایت بیشتر نباشد. عکس ها باید با فرمت jpg ذخیره شوند. لطفا اندازه و حجم عکس ها را پیش از ارسال کنترل کنید, در صورتیکه عکس ها شرایط ثبت نام را نداشته باشند, در هنگام ثبت نام, آپلود نخواهند شد.
با توجه به هماهنگی های بین المللی، پس از ثبت نام در فراخوان، به هیچ وجه امکان انصراف وجود نخواهد داشت. تصمیم گیری در مورد موارد پیش بینی نشده به عهده برگزارکننده است. شرکت در این فراخوان به منزله پذیرش کلیه شرایط آن است.
درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر فوکوس تماس بگیرید.

* برای شرکت کنندگانی که در مهلت 'ارسال اوّل' ثبت نام خود را تکمیل کنند یعنی هزینه ها را واریز کرده، عکس های خود را ارسال کرده و درخواست را تایید نهایی کنند، 'هزینه ارسال' با 5% تخفیف محاسبه می شود.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس