فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

شرایط و نحوه عضویت در فیاپ

عضویت بصورت سالانه است. شروع هر سال اولین روز سال میلادی (11دی ماه هر سال) است. هزینه عضویت سالانه هشتاد هزار تومان است.
مزایای عضویت در فیاپ چیست؟


برای عضویت در فیاپ چکار باید کرد؟


1.    با نام کاربری خود وارد سایت ایران فیاپ (کلوپ عکس فوکوس) به آدرس های www.focusteam.ir و www.IranFIAP.com شوید. اگر عضو سایت نیستید ابتدا در سایت ثبت نام کنید.
2.    به  قسمت پرداخت حق عضویت سالانه بروید. هزینه عضویت سالانه  را بصورت آنلاین واریز نمایید.
در صورتیکه امکان واریز وجه آنلاین ندارید، راهنمای پرداخت را بخوانید.
3.    پس از پرداخت حق عضویت سالانه، به بخش "ویرایش اطلاعات فردی" رفته و اطلاعات خود را به روز کنید. از این اطلاعات برای صدور و ارسال کارت های عضویت فیاپ و فوکوس استفاده خواهد شد. همچنین عکس پرسنلی خود را نیز آپلود کنید. جهت معرفی اعضا، سوابق و عکس آنها در سایت برای عموم قابل مشاهده خواهد بود.

توضیحات تکمیلی:


1.    با پرداخت حق عضویت، برای آن سال میلادی عضو فیاپ می شوید.
2.    با عضویت در فیاپ، بصورت خودکار، جزو اعضای سطح B (اعضای اصلی) فوکوس (به عنوان نمایندگی فیاپ در ایران) نیز شده و برای آن سال کارت عضویت فوکوس را نیز دریافت می کنید.
3.    اگر عضو فیاپ باشید، می توایند کارت عضویت فیاپ را نیز دریافت کنید. دریافت کارت عضویت فیاپ اختیاری است. هزینه صدور کارت فیاپ (شصت یورو) را فقط یکبار پرداخت می کنید، و تنها کافی است تا هرسال حق عضویت سالانه خود را پرداخت کنید تا عضو فیاپ باقی بمانید.
4.    اگر مایل به دریافت کارت عضویت فیاپ نیستید، می توانید از همان کارت عضویت فوکوس استفاده کنید. در کارت عضویت فوکوس، به دو زبان فارسی و انگلیسی، به عضویت شما در فیاپ اشاره شده است. کارت های فوکوس تا انتهای فروردین توزیع می شود.

برای دریافت کارت عضویت فیاپ چکار باید کرد؟

1.    با نام کاربری خود وارد سایت شوید. اگر عضو سایت نیستید ابتدا در سایت ثبت نام کنید.
2.    به  قسمت پرداخت حق عضویت سالانه بروید. هزینه عضویت سالانه  را بصورت آنلاین واریز نمایید.
در صورتیکه امکان واریز وجه آنلاین ندارید، راهنمای پرداخت را بخوانید.
3.    به  قسمت درخواست کارت فیاپ بروید. هزینه صدور کارت فیاپ  را بصورت آنلاین واریز نمایید.
4.    پس از پرداخت هزینه صدور کارت فیاپ، به بخش "ویرایش اطلاعات فردی" رفته و اطلاعات خود را به روز کنید.
•    هزینه صدور کارت عضویت فیاپ شصت یورو است. این هزینه علاوه بر حق عضویت سالیانه است. برای پوشش هزینه های حواله ارز برای فیاپ، نرخ یورو اندکی بیشتر محاسبه می شود.
•    این هزینه شامل هزینه ارسال پول و مدارک به پاریس، صدور کارت و ارسال کارت به ایران است.
•    از آنجا که فیاپ مدارک و درخواست های دریافت کارت عضویت را بصورت انفرادی بررسی نمی کند و نماینگی فیاپ در هر کشور تنها دو نوبت در هر سال میلادی می تواند درخواست کارت برای اعضا نماید، مدارک عکاسان ایرانی بصورت یکجا و دو نوبت در ارسال خواهد شد.
•    آخرین مهلت واریز وجه و تکمیل مدارک برای دریافت کارت فیاپ نا مشخص است، چون می بایست تعداد به حد نصاب برسد بستگی به ثبت نام اعضا دارد. بنابراین می توانید هم اکنون نیز ثبت نام کرده و هر زمان که تعداد به حد نصاب رسید برای شما اقدام خواهد شد. پس از تکمیل ثبت نام نیاز به هیچ اقدام و پیگیری از سمت شما نیست.
•    پس از جمع آوری مدارک، این مدارک به دفتر مرکزی فیاپ در لوگزامبورگ ارسال می شود. فیاپ پس از صدور کارت ها، آنها را به نمایندگی ایران ارسال می کند.
•    با توجه به اینکه مدارک پست می شوند، پس از ارسال مدارک تمامی متقاضیان به لوگزامبورگ بیش از چهار ماه طول خواهد کشید تا کارت عضویت فیاپ در ایران به دست متقاضیان برسد. این زمان شامل موارد زیر است:
1.    دو هفته زمان برای رسیدن مدارک از ایران به دفتر فیاپ، توسط پست
2.    حداقل سه ماه زمان بررسی مدارک و صدور کارت، توسط فیاپ
3.    دو هفته زمان برای رسیدن مدارک از دفتر فیاپ به ایران، توسط پست
•    تنها دارندگان کارت عضویت فیاپ می توانند برای دریافت القاب فیاپ اقدام کنند. بنابراین در صورتی که مایل به دریافت القاب فیاپ هستید می بایست برای کارت فیاپ هم اقدام کنید.

برای دریافت کارت عضویت فوکوس چکار باید کرد؟

با عضویت در فیاپ، بصورت خودکار، جزو اعضای سطح B (اعضای اصلی) فوکوس (به عنوان نمایندگی فیاپ در ایران) نیز شده و برای آن سال کارت عضویت فوکوس را نیز دریافت می کنید. پس از پرداخت حق عضویت سالانه و به روز کردن سوابق و عکس پرسنلی، کارت فوکوس شما صادر شده و می توانید آنرا دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی در مورد موارد زیر به لینک های مراجعه کنید.

· مزایای عضویت در فیاپ و کلوپ عکس فوکوس چیست؟

· انواع اعضا

· القاب فیاپ(FIAP Distinctions) چیست؟

 

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس