فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

افتتاحیه هفتمین جشنواره بین‎المللی عکس خیام در تهران و نیشابور
ثبت: 1398/10/23

 

مراسم اهدای جوایز و گشایش نمایشگاه هفتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام جمعه 27 دی 98 برگزار می شود.

 

به گزارش روابط عمومی فیاپ در ایران، مراسم اهدای جوایز و گشایش نمایشگاه هفتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام، جمعه 27 دی ساعت 14:30 تا 18 در تهران، فرهنگسرای نیاوران، برگزار می شود.

برگزار کننده ضمن عرض تسلیت بابت حوادث ناگوار متعدد در دی ماه 98، اعلام می دارد با توجه به تعهدات بین المللی جشنواره و برنامه ریزی های انجام شده از چندین ماه قبل، از جمله دعوت از مهمانان و سفرای خارجی، عملا امکان تغییر تاریخ وجود نداشته و مراسم طبق برنامه قبلی برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه از 28 دی تا 4 بهمن 1398 برای بازدید عموم علاقه‎مندان در تهران، فرهنگسرای نیاوران دایر است.

ساعات بازدید:

روزهای کاری: ساعت 10 تا 20

روزهای تعطیل: ساعت 14 تا 20

 

نمایشگاه نیشابور:

گشایش: 28 دی 98 ساعت 17

ادامه نمایشگاه: 29 دی تا 3 بهمن 1398

ساعت 8 تا 12 و 16 تا 19

مکان: نیشابور، خیابان راه آهن، نگارخانه کمال الملک

در هفتمین دوره جشنواره بین المللی عکس خیام 18،789 قطعه عکس از هنرمندان 56 کشور شرکت داده شده است.

در هفتمین دوره جشنواره، در مجموع ۱۶۰۰ دلار جایزه نقدی به همراه نشان های فیاپ، PSA، خیام و کمال الملک به برگزیدگان اهدا خواهد شد. همچنین همانند دوره‌های پیشین، کتاب نفیس جشنواره برای تمامی شرکت‌کنندگان حتی شرکت‌کنندگانی که آثارشان در جشنواره پذیرفته نشده ارسال خواهد شد. در این دوره همچنین با حمایت اسپانسرهای جشنواره، جوایز ویژه‌ای در ۳ بخش ویژه شهر تهران، بهترین عکس هوایی و بهترین عکس نجوم اهدا می شود.

هفتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام تنها رویداد حوزه عکس در ایران است که با مجوز و استانداردهای فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و  PSA برگزار می شود و نتایج آن در سوابق شرکت کنندگان برای دریافت القاب فیاپ و  PSA ثبت خواهد شد.

جشنواره بین‌المللی عکس خیام به دبیری علی سامعی با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و نیز به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی در ایران (فیاپ) یعنی کلوپ عکس فوکوس - وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» - برگزار می شود.

/پایان/

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران