فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 772 ازمیر-رایگان
مهلت ارسال اول: 1398/11/06 کشور: ترکیه دوره: 6
مهلت ارسال دوم: 1398/12/02 نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: 1398/12/26
تاریخ اعلام نتایج بر اساس اعلام اولیه دبیرخانه جشنواره در سایت فوکوس درج شده است. اما گاهی ایمیل نتایج بین دو تا سه هفته با تأخیر نسبت به اعلام نتایج در سایت اصلی جشنواره به دست کلوپ می رسد. پس از دریافت آن، در اولین فرصت و بر اساس اولیت کاری بین یک تا سه روز کاری در سایت فوکوس درج می شود. در نتیجه لطفاً برای اطلاع از زمان دقیق دریافت نتایج، کاتالوگ، جوایز و ... با دفتر کلوپ تماس نگیرید. با توجه به حجم زیاد کارهای کلوپ، اینگونه تماس ها فقط انجام امور خود شما و دیگران را به تأخیر می اندازد.

قطعاً تمام اطلاعات دریافتی بر روی سایت قرار می گیرد. از صبر و شکیبایی شما متشکریم.

موضوعات: جشنواره در 1 بخش برگزار می شود:

• بهبود روابط با ورزش ها و بازی های کودکانه

هزينه ثبت نام: 

ثبت نام رایگان می باشد.

هزينه ارسال: 

1 بخش 55,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: کاتالوگ جشنواره شش ماه بعد از داوری ارسال می شود. جوايز در یک نگاه: 
مدال های فیاپ
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر A
کاربر B
کاربر C
کاربر +C
کاربر H
مشخصات فایل:

- هر عکس را تنها می توان در یک بخش شرکت داد.

- عکاس مي تواند در هر بخش حداکثر 4 عکس (مجموعاً 4 عکس) ارسال نمايد.

- عکس ها باید با فرمت jpg ، به صورت sRGB ذخیره شوند.

- در بخش دیجیتال، Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر فایل حداقل ( 2 ) مگابایت باشد.

- در بخش دیجیتال،باید ضلع افقی 3200 پیکسل یا ضلع عمودی 1920 پیکسل باشد.

• در عکس های افقی، ضلع افقی حداکثر 3200 پیکسل یا ضلع عمودی حداکثر 1920 پیکسل باشد.

• در عکس های عمودی، ارتفاع یا ضلع عمودی حداکثر 1920 پیکسل باشد.

• عکس های مربع، حداکثر 1920 در 1920 پیکسل باشد.

نکته مهم: عکس در عکس های عمودی ارتفاع نهایت می تواند 1920 پیکسل باشد. دلیل: ابعاد عکس ها بر اساس رزولوشن مانیتور داوری تعیین شده است. بنابراین طبیعی است که بزرگترین ضلع عکس در عکس های عمودی از بزرگترین ضلع عکس های افقی کوچکتر باشد.

راهنمای تغییر اندازه در فتوشاپ

توضيحات:
- اين جشنواره زير نظر انجمن های زیر برگزار می شود و عکس هاي راه يافته در آن براي دريافت القاب آنها محاسبه مي شود:

• فدراسیون بین المللی هنر عکاسی، فیاپ، شماره مجوز: ( 2020/164 )

- عکاسانی که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.

* برای شرکت کنندگانی که در مهلت 'ارسال اوّل' ثبت نام خود را تکمیل کنند یعنی هزینه ها را واریز کرده، عکس های خود را ارسال کرده و درخواست را تایید نهایی کنند، 'هزینه ارسال' با 20% تخفیف محاسبه می شود.

جوايز:
- مدال طلا، نقره و برنز فیاپ
- شش روبان افتخار فیاپ
- نشان فیاپ برای بهترین شرکت کننده
- مدال طلا، نقره و برنز TFSF
- جوایز کلوپ ازمیر
شرایط شرکت:
عکس ها را کوچکتر از اندازه اعلام شده ارسال نکنید زیرا در داوری کوچکتر دیده می شوند و امتیاز کمتری می گیرند. در صورتی که حجم یا ابعاد عکس بزرگتر از اندازه تعریف شده باشد سایت امکان آپلود را به شما نخواهد داد. راهنمای تغییر اندازه عکس را بخوانید. عکس ها بدون حاشیه باشند.
با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز، مجبوریم هزینه ثبت نام را بصورت علی الحساب در سایت درج کنیم. مبلغ قطعی هزینه ثبت نام در روز حواله ارز برای جشنواره مشخص می شود.(چند روز پس از آخرین مهلت ارسال عکس ها که در سایت درج شده) در صورتی که نرخ یورو و دلار ارزان شود مبلغ اضافی در حساب کاربری شما برای جشنواره های بعدی باقی خواهد ماند. در صورتی که نرخ یورو و دلار گران شود و کسر موجودی در حساب کاربریتان داشته باشید, می بایست نسبت به تکمیل آن اقدام کنید.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

دیگر تعاریف

تعریف
زمانیکه هنجارهای اجتماعی و سبک زندگی محو شده اند. بازی و ورزش نقش مهمی در آماده سازی کودکان برای آینده و همچنین آموزش دادن ارزش های اجتماعی به شکلی ساده و امن را فراهم می آورند. آموزش و تشویق کودکان به یادگیری از طریق بازی، زمینه ساز تبدیل آنها به افرادی با مهارت ها و توانایی های زیاد مانند خلاق بودن، توانایی حل مساله و ایجاد حس همکاری می گردد.
این روزها تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت و تغییر است. به ویژه بازی های کامپیوتری که از اجتماعی شدن و نهادینه شدن ارزش های اجتماعی در کودکان ممانعت می کنند.در سال های اخیر،در مورد مفاهیمی همچون "محو شدن کودکی" "تعجیل در کودکی" "بلوغ زودرس" "کودک مصرف گرا" زیاد صحبت می شود. گفته می شود این تغییرات دوران کودکی باعث می شود تا آن ها از طبیعت جدا شوند،مهارت های فیزیکی خود را از دست بدهند،باعث پیچیدگی زندگی طبیعی، کاهش حس کنجکاوی و افزایش حس خودخواهی در کودکان می شود. امروزه مساله مهم ایجاد توازن میان استفاده از بازی های کامپیوتری و فرآیند رشد وآموزش کودک است.
این خیلی مهم است که کودکان تشویق شوند تا با یکدیگر بازی کنند و بازی ها و ورزش های سنتی احیا شوند. از طریق این بازی ها کودکان با مفاهیمی چون عشق ، احترام ، دوستی ، همکاری ، همبستگی ، همبستگی ،مهربانی ، شیطنت ، انصاف ، بی عدالتی و صداقت آشنا می شوند.
برگزارکننده جشنواره از تمامی عکاسان دعوت می کند تا با حضور در این جشنواره به نسل آینده کمک کنند تا به توسعه پایدار ، همکاری ،درک متقابل ، اعتماد و احترام به ارزشهای فرهنگی مختلف دست یابندو در نتیجه باعث ایجاد رابطه دوستانه بین ملت های مختلف و برقراری صلح و آرامش درجهان می گردد.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس