فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 735 جایزه 25000 دلاری SDG- رایگان
مهلت ارسال: 1398/04/28 کشور: امارات دوره: 2019
این جشنواره تنها با یک مهلت ارسال و بدون تخفیف مهلت ارسال می باشد. نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: 1398/07/30
تاریخ اعلام نتایج بر اساس اعلام اولیه دبیرخانه جشنواره در سایت فوکوس درج شده است. اما گاهی ایمیل نتایج بین دو تا سه هفته با تأخیر نسبت به اعلام نتایج در سایت اصلی جشنواره به دست کلوپ می رسد. پس از دریافت آن، در اولین فرصت و بر اساس اولیت کاری بین یک تا سه روز کاری در سایت فوکوس درج می شود. در نتیجه لطفاً برای اطلاع از زمان دقیق دریافت نتایج، کاتالوگ، جوایز و ... با دفتر کلوپ تماس نگیرید. با توجه به حجم زیاد کارهای کلوپ، اینگونه تماس ها فقط انجام امور خود شما و دیگران را به تأخیر می اندازد.

قطعاً تمام اطلاعات دریافتی بر روی سایت قرار می گیرد. از صبر و شکیبایی شما متشکریم.

عنوان کامل:
فراخوان حتما مطالعه شود.در صورت بروز هر مشکلی ناشی از عدم مطالعه فراخوان مسولیت بر عهده خود عکاس است.
موضوعات: جشنواره در 5 بخش برگزار می شود:

• مجموعه

• موضوع خوشبختی

•  موضوع زمین

•  موضوع صلح

•  موضوع مشارکت

هزينه ثبت نام: 

ثبت نام رایگان می باشد.

هزينه ارسال: 

1 بخش 50,000 تومان

2 بخش 55,000 تومان

3 بخش 60,000 تومان

4 بخش 65,000 تومان

5 بخش 70,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: اطلاعاتی برای نمایش در این بخش وجود ندارد. جوايز در یک نگاه: 
25000 دلار جایزه نقدی- در صورتیکه شرکت کننده ای موفق به کسب جایزه نقدی شود کلوپ می تواند شماره حساب خود را جهت دریافت جایزه اعلام نماید اما نسبت به دریافت جایزه از برگزار کننده مسولیتی برعهده نخواهد داشت.
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر A
کاربر B
کاربر C
کاربر +C
کاربر H
اندازه عکس ها:

- عکس ها باید با فرمت jpg ، به صورت sRGB ذخیره شوند.

- در بخش دیجیتال، Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر فایل حداقل ( 5 ) مگابایت و حداکثر ( 8 ) مگابایت باشد.

- در بخش دیجیتال، بزرگترین ضلع عکس حداقل 2000 پیکسل باشد.

توضيحات:
- عکاسانی که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.
1-سن شرکت کنندگان نباید کمتر از 18 سال باشد. در غیر اینصورت عکس های ارسالی حذف خواهند شد.
2-رزولوشن عکس ها 300 dpi باشد.
3-ویرایش عکس تا حدی که اصالت و صحت عکس را تحت تاثیر قرا ندهد قابل قبول است و عکاس مجاز به ویراش پیشرفته که باعث توهم و غیر واقعی شدن عکس شود، نمی باشد.
4-عكس هايي كه قبلا برنده جايزه شده اند و يا براي مصارف حرفه اي استفاده شده اند را نمي توان شركت داد, در صورت تقلب, شركت كننده مي بايست خسارت مربوطه را پرداخت نمايد.
5-در هر بخش امکان آپلود یک عکس وجود دارد، به جز بخش پورتفولیو (مجموعه عکس)
6- در این جشنواره نیاز هست علاوه بر فایل JPEG، فایل RAW نیز ارسال گردد لذا لازم است شرکت کنندگان فایل خام و بدون ویرایش هر عکس را در پوشه ای به نام آن بخش گذاشته و به ایمیل clubaks@gmail.com ارسال کنند. فرمت فایل خام عکس ها RAW باشد. (حتما باید فایل های خام نیز ارسال شوند و این از قوانین جشنواره می باشد و درصورتی که عکاسی به دلیل عدم مطالعه فراخوان و یا هر علت دیگری فایل خام را ایمیل نکند مسولیت آن بر عهده خود عکاس می باشد .) عنوان ایمیل، نام عکاس - PH735 باشد.
7-در بخش مجموعه عکس تعداد عکس هایی که ارسال می شود باید حداقل 5 عکس و حداکثر 10 عکس باشد. یعنی فردی نمی تواند با کمتر از 5 عکس در بخش مجموعه عکس شرکت کند.( در صورتیکه عکاسی به دلیل عدم مطالعه فراخوان تعداد عکس کمتری ارسال نماید مسولیت آن بر عهده خود عکاس می باشد.)
8-درباره عکس ها باید شرح مختصری ارائه شود. در مورد بخش های تک عکس باید شرح مختصری حداکثر 100 کلمه راجع به عکس و داستانی که بیان می کند و شهر و کشوری که عکس در آن گرفته شده باشد. در مورد بخش مجموعه عکس بایدعنوان مجموعه به همراه یک شرح مختصرحداکثر 100 کلمه راجع به مجموعه عکس و داستانی که بیان می کند و شهر و کشوری که عکس ها تهیه شده است ارایه گردد.فرم مربوط به شرح عکس ها را از لینک دانلود کرده،با حروف انگلیسی پر کرده و به همراه فایل خام عکس هایی که آپلود نمودید به آدرس ایمیل کلوپ (clubaks@gmail.com) ارسال نمایید لطفا توجه کنید که عنوان ایمیل، "نام عکاس - PH735" باشد. حتما و حتما شرح عکس لازم بوده و باید به انگلیسی باشد. در صورت عدم آشنایی با انگلیسی می توانید از google translate استفاده نمایید. در صورتیکه شرح برای عکس ها ارسال نشود، عکس ها بدون شرح ارسال خواهند شد و مسولیت آن بر عهده عکاس است.
9- به دلیل اینکه ارسال این جشنواره بسیار مشکل هست هزینه ارسال آن نسبت به جشنواره های دیگربیشتر می باشد.
جوايز:
جایزه بهترین عکس در هر بخش:
- 5000 دلار در بخش مجموعه عکس با موضوع مردم
- 5000 دلار در بخش خوشبختی
- 5000 دلار در بخش کره زمین
- 5000 دلار در بخش صلح
- 5000 دلار در بخش مشارکت
شرایط شرکت:

- هر عکس را تنها می توان در یک بخش شرکت داد.

- عکاس مي تواند در هر بخش حداکثر 1 عکس (مجموعاً 4 عکس) ارسال نمايد.

- عکاس مي تواند برای مجموعه دیجیتال حداکثر 10 عکس ارسال نمايد.

عکس ها را کوچکتر از اندازه اعلام شده ارسال نکنید زیرا در داوری کوچکتر دیده می شوند و امتیاز کمتری می گیرند. در صورتی که حجم یا ابعاد عکس بزرگتر از اندازه تعریف شده باشد سایت امکان آپلود را به شما نخواهد داد. راهنمای تغییر اندازه عکس را بخوانید. عکس ها بدون حاشیه باشند.
با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز، مجبوریم هزینه ثبت نام را بصورت علی الحساب در سایت درج کنیم. مبلغ قطعی هزینه ثبت نام در روز حواله ارز برای جشنواره مشخص می شود.(چند روز پس از آخرین مهلت ارسال عکس ها که در سایت درج شده) در صورتی که نرخ یورو و دلار ارزان شود مبلغ اضافی در حساب کاربری شما برای جشنواره های بعدی باقی خواهد ماند. در صورتی که نرخ یورو و دلار گران شود و کسر موجودی در حساب کاربریتان داشته باشید, می بایست نسبت به تکمیل آن اقدام کنید.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

تعريف عکس

عکس ارسالی باید توسط خود عکاس بر روی امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا بصورت دیجیتالی عکاسی شده باشد ( به عبارت دیگر عکس باید از برخورد نور به امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا حسگر دیجیتال بوجود آمده باشد). بجز در بخش های طبیعت، فوتوژورنالیسم و عکس های سفر که دستکاری عکس در آنها مجاز نیست، در سایر بخش ها عکس را می توان با استفاده از تکنیک های سنتی، الکترونیکی و یا تکنیک های گرافیکی کامپیوتری دستکاری کرد، اما تمام اجزا مورد استفاده باید توسط خود عکاس، عکاسی شده باشد و محتوای عکس غالب باشد. خروجی نهایی باید بر روی کاغذ عکاسی چاپ شده و یا فایل دیجیتال عکس باشد.

دیگر تعاریف

تعریف موضوع خوشبختی:
اطمینان از موفقیت و پرورش زندگی در هماهنگی با طبیعت و با بکار گیری انرژی های پاک و مقرون به صرفه، کار مناسب و رشد اقتصادی از طریق صنایع و زیرساخت های نوین و در عین حال کاهش نابرابری ها و ایجاد شهرها و جوامع پایدار.
موارد مورد توجه در رابطه با خوشبختی عبارتند از:
1- انرژی های پاک و مقرون به صرفه
2- کار شایسته و رشد اقتصادی
3- صنعت، نوآوری و زیرساخت
4- کاهش نابرابری ها
5- شهرها و جوامع پایدار

تعریف موضوع زمین:
حفاظت از منابع طبیعی و آب و هوای کره زمین برای نسل های آینده از طریق یافتن راه حل هایی برای تامین آب پاک و بهداشتی در همه کشورها، مسئولیت مصرف و تولید در تمام بخش ها، رسیدگی به تغییرات اقلیمی و محافظت از زندگی در زیر آب و زیر زمین
موارد مورد توجه در رابطه با کره زمین عبارتند از:
1- آب پاکیزه و بهداشتی
2- مصرف و تولید مسئولیت پذیر
3- تغییرات آب و هوایی
4- زندگی در زیر آب
5- زندگی در زمین

تعریف موضوع صلح:
حمایت از جوامع صلح آمیز ومشارکت پذیر از طریق اقدامات سازمانی قوی که از ترس و خشونت آزاد هستند.
موارد مورد توجه در رابطه با صلح عبارتند از:
1- صلح، عدالت و نهادهای قوی ایجاد کننده آن

تعریف موضوع مشارکت:
اجرای برنامه از طریق یک مشارکت جامع و جهانی و هر روز به حفظ این مشارکت برای یک دنیای بهتر ادامه دهید.
موارد مورد توجه در رابطه با مشارکت عبارتند از:
1- مشارکت برای دستیابی به اهداف

تعریف مجموعه عکس با موضوع مردم:
نشان دادن مهارت های عکاس برای بیان یک داستان در قالب مجموعه عکسی بین 5 تا 10 عکس بامحوریت پایان دادن به فقر و گرسنگی در تمام اشکال آن و اطمینان از این که همه افراد بتوانند در محیطی سالم به شایستگی و برابری خود دست یابند.
موارد مورد توجه در رابطه با مجموعه عکس عبارتند از:
1- نبود فقر
2- نبود گرسنگی
3- سلامتی و تندرستی
4- آموزش عالی
5- برابری جنسیتی

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس