فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 754 عکس های چاپی کوچک Capodimonte
مهلت ارسال: 1398/08/11 کشور: مونته نگرو دوره: 2
این جشنواره تنها با یک مهلت ارسال و بدون تخفیف مهلت ارسال می باشد. نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: 1398/10/08
لینک نتایج...(نتایج این جشنواره در سایت فوکوس درج شده است.)
عنوان کامل:
2nd International Contest Capodimonte Small Prints 2019
موضوعات: جشنواره در 2 بخش برگزار می شود:

• عکس های چاپ شده رنگی آزاد

• عکس های چاپ شده تک رنگ آزاد

هزينه ثبت نام: 

 700,000 تومان. این هزینه برای تمام بخش هاست. یعنی این هزینه برای یک بخش یا بیشتر فرقی نداشته و با پرداخت آن می توانید در تمام بخش ها شرکت کنید. بنابراین با توجه به اینکه برای بخش های بعدی هزینه ای پرداخت نمی شود بهتر است در تمام بخش ها شرکت کنید.

هزينه ارسال: 

بخش چاپی کوچک:

1 بخش 95,000 تومان

2 بخش 120,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: 

• کاتالوگ جشنواره بصورت چاپ شده برای تمام شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.

کاتالوگ جشنواره شش ماه بعد از داوری ارسال می شود. در صورت دریافت کاتالوگ و جوایز،کلوپ نسبت به ارسال آن برای شرکت کنندگان اقدام خواهد کرد و چنانچه در دریافت آنها مشکلی صورت گیرد، مسولیتی بر عهده کلوپ نخواهد بود.
جوايز در یک نگاه: 
70 جایزه + روبان فیاپ برای بهترین شرکت کننده
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر A
کاربر B
کاربر C
کاربر +C
کاربر H
مشخصات فایل:

- هر عکس را تنها می توان در یک بخش شرکت داد.

- عکاس مي تواند در هر بخش حداکثر 4 عکس (مجموعاً 8 عکس) ارسال نمايد.

- در بخش چاپی، Quality فایلی را که در سایت کلوپ آپلود می کنید باید حجم هر فایل از ( 2 ) مگابایت بیشتر نباشد.

- در بخش چاپی، فایل آپلودی باید بزرگترین ضلع عکس حداکثر 1920 پیکسل باشد.

- حداکثر طول عکس چاپ شده کوچک می تواند 30 سانتیمتر باشد.

توضيحات:
- اين جشنواره زير نظر انجمن های زیر برگزار می شود و عکس هاي راه يافته در آن براي دريافت القاب آنها محاسبه مي شود:

• فدراسیون بین المللی هنر عکاسی، فیاپ، شماره مجوز: ( 2019/330 )

• انجمن عکاسی آمریکا PSA مجوز شماره:( 2019-341 )

• GPU مجوز شماره:( L190109 )

• IAAP مجوز شماره:( 2019/045 )

• MoL (Photo Association Master of Light) 42/2019

- عکاسانی که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.
- هریک از اعضای فیاپ که توسط کلوپ عکس فوکوس در جشنواره های خارجی شرکت کرده و موفق به کسب جایزه شوند، تقدیرنامه از نماینده فیاپ دریافت خواهند کرد.
- سایز عکس های چاپ شده باید سایز A4 (20در 30 سانتیمتر باشد) و سایز بزرگتر به هیچ عنوان پذیرفته نمی شود. در مورد عکس های مربع سایز عکس باید 20 در 20 سانتیمتر باشد.
- در زمان پست عکس ها حتما توجه داشته باشید به منظور صدمه ندیدن چاپ ها، آنها را بین دو مقوای ضخیم قرار داده وسپس بسته بندی نمایید. از لوله کردن عکس ها جدا اجتناب کنید.
-درمورد جشنواره های چاپی شرایط گمرگ کشورهای مختلف متفاوت است و علی رغم اینکه بر روی بسته های ارسالی درج می شود که این بسته جهت شرکت در جشنواره عکس ارسال شده و هیچگونه ارزش گمرکی ندارد اما ممکن است بعضی از کشورها هزینه گمرکی دریافت کنند در این صورت هزینه ای که بابت گمرک پرداخت شود از حساب کاربری شرکت کنندگان کسر خواهد شد.
-در مورد جشنواره های چاپی ممکن است در ادارات پست و گمرک به دلیل قوانین موجود در آن کشور بسته دچار مشکل شده وبه دست برگزار کننده جشنواره نرسد در این صورت مسئولیتی متوجه کلوپ نخواهد بود.
- برچسب پشت عکس با حروف انگلیسی کامل و دقيق نوشته شود. (فايل Lable را حتما بر روي کاغذ پشت چسبدار پرينت بگيريد)
-عنوان عکس به انگلیسی باشد و دقيقاً همان نام را در "برچسب پشت عکس" بنویسید.
- برچسب پشت عکس هارا از لینک دانلود نمایید. از آنجا که شماره عکس در فرم ثبت نام باید مطابق با شماره عکس در لیبل ها باشد پس لطفا فایل ورد همرا لیبل را را تکمیل کرده و به ایمیل "clubaks@gmai.com" ارسال نمایید.
- به دلیل اینکه این جشنواره دارای بخش چاپی است، فاقد تخفیف می باشد.
-برای متقاضیان القاب فیاپ 10% از پذیرش ها می بایست چاپی باشد.
-دراین جشنواره عکس ها عودت داده نمی شوند و پس از پایان جشنواره نابود خواهند شد.
جوايز:
جوایز در بخش آزاد رنگی:
- مدال طلا، نقره و برنز فیاپ + 6 روبان افتخار
- مدال طلا، نقره و برنز PSA + 4 روبان افتخار
- مدال طلا GPU + 3 روبان افتخار
- مدال طلا IAAP + 4 روبان افتخار
جوایز در بخش تک رنگ:
- مدال طلا، نقره و برنز فیاپ + 6 روبان افتخار
- مدال طلا، نقره و برنز PSA + 4 روبان افتخار
- مدال طلا GPU + 3 روبان افتخار
- مدال نقره و برنز IAAP + 2 روبان افتخار
وبرخی جوایز دیگر
شرایط شرکت:
عکس ها را کوچکتر از اندازه اعلام شده ارسال نکنید زیرا در داوری کوچکتر دیده می شوند و امتیاز کمتری می گیرند. در صورتی که حجم یا ابعاد عکس بزرگتر از اندازه تعریف شده باشد سایت امکان آپلود را به شما نخواهد داد. راهنمای تغییر اندازه عکس را بخوانید. عکس ها بدون حاشیه باشند.
با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز، مجبوریم هزینه ثبت نام را بصورت علی الحساب در سایت درج کنیم. مبلغ قطعی هزینه ثبت نام در روز حواله ارز برای جشنواره مشخص می شود.(چند روز پس از آخرین مهلت ارسال عکس ها که در سایت درج شده) در صورتی که نرخ یورو و دلار ارزان شود مبلغ اضافی در حساب کاربری شما برای جشنواره های بعدی باقی خواهد ماند. در صورتی که نرخ یورو و دلار گران شود و کسر موجودی در حساب کاربریتان داشته باشید, می بایست نسبت به تکمیل آن اقدام کنید.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

تعريف عکس

عکس ارسالی باید توسط خود عکاس بر روی امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا بصورت دیجیتالی عکاسی شده باشد ( به عبارت دیگر عکس باید از برخورد نور به امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا حسگر دیجیتال بوجود آمده باشد). بجز در بخش های طبیعت، فوتوژورنالیسم و عکس های سفر که دستکاری عکس در آنها مجاز نیست، در سایر بخش ها عکس را می توان با استفاده از تکنیک های سنتی، الکترونیکی و یا تکنیک های گرافیکی کامپیوتری دستکاری کرد، اما تمام اجزا مورد استفاده باید توسط خود عکاس، عکاسی شده باشد و محتوای عکس غالب باشد. خروجی نهایی باید بر روی کاغذ عکاسی چاپ شده و یا فایل دیجیتال عکس باشد.

تعريف فیاپ برای عکس تک رنگ

یک عکس سیاه و سفید که شامل خاکستری کاملا تیره (سیاه) تا خاکستری کاملا روشن (سفید) و دامنه ای از تن های مختلف خاکستری است یک عکس تک رنگ محسوب می شود. یک عکس سیاه و سفید که بجای تن های خاکستری دارای تن های یک رنگ دیگر باشد نیز عکس تک رنگ محسوب می شود و می توان آنرا در بخش سیاه و سفید شرکت داد، چنین عکسی را می توان در کاتالوگ نمایشگاهی با پاتروناژ فیاپ بصورت سیاه و سفید چاپ کرد. به بیان دیگر، یک عکس سیاه و سفید که بخشی از آن دارای تن یک رنگ دیگر باشد و یا با افزودن یک رنگ به عکس رنگی (چند رنگ) تبدیل می شود و باید در بخش رنگی شرکت داده شود. چنین عکسی در کاتالوگ نمایشگاهی با پاتروناژ فیاپ باید بصورت رنگی چاپ شود.

تعريف PSA برای عکس تک رنگ

عکسی تک رنگ محسوب می شود که احساس فاقد رنگ بودن را منتقل کند ( به عنوان مثال فقط دارای تنالیته های خاکستری است که تنالیته های خاکستری می تواند شامل سفید خالص و سیاه خالص نیز باشد.) یا احساس عکس خاکستری را منتقل می کند که در تمام عکس دارای تنالیته فقط یک رنگ است. (به عنوان مثال سپیا، قرمز، طلایی و غیره.) یک عکس خاکستری یا عکسی دارای چند رنگ که تغییر یافته و یا احساس تغییر یافتن را منتقل می کند (از راه ایجاد تنالیته موضعی، دارای چند تن رنگی بودن یا دارای نقاط رنگی مختلف بودن)، مطابق تعریف، عکس تک رنگ نبوده و جز عکس رنگی طبقه بندی می شود.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس