فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 633 جایزه 423000 دلاری عکاسی
مهلت ارسال: 1396/07/10 کشور: امارات دوره: 7
این جشنواره تنها با یک مهلت ارسال و بدون تخفیف مهلت ارسال می باشد. نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: فروردين 97
موضوعات: جشنواره در 4 بخش برگزار می شود:

• موضوع آزاد رنگی

• موضوع آزاد تک رنگ

• مجموعه

• موضوع لحظه (The MOMENT)

هزينه ثبت نام: 

ثبت نام رایگان می باشد.

هزينه ارسال: 

1 تا 4 بخش 50,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: اطلاعاتی برای نمایش در این بخش وجود ندارد. جوايز در یک نگاه: 
-در مجموع 423000 دلار جایزه نقدی -جایزه بزرگ 120000 دلار برای یک نفر
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر H
کاربر +C
کاربر C
کاربر B
کاربر A
اندازه عکس ها:

- عکس ها باید با فرمت jpg ، به صورت sRGB ذخیره شوند.

- در بخش دیجیتال، Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر فایل حداقل ( 5 ) مگابایت باشد.

- در بخش دیجیتال، بزرگترین ضلع عکس حداقل 2000 پیکسل باشد.

توضيحات:
- عکاسانی که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.
1-به دلیل اینکه ارسال این جشنواره بسیار مشکل هست فاقد تخفیف در مهلت ارسال اول بوده و هزینه ارسال آن از سایر جشنواره ها بیشتر می باشد.
2-سن شرکت کنندگان نباید کمتر از 18 سال باشد. در غیر اینصورت عکس های ارسالی حذف خواهند شد.
3-رزولوشن عکس ها 300 dpi باشد.
4-فایل خام و بدون ویرایش هر عکس را در پوشه ای به نام آن بخش گذاشته و به ایمیل clubaks@gmail.com ارسال کنید. فرمت فایل خام عکس ها RAW باشد. (حتما باید فایل های خام ارسال شوند و این از قوانین جشنواره می باشد.)
5-ویرایش عکس تا حدی که اصالت و صحت عکس را تحت تاثیر قرا ندهد قابل قبول است و عکاس مجاز به ویراش پیشرفته که باعث توهم و غیر واقعی شدن عکس شود، نمی باشد.
6-عكس هايي كه قبلا برنده جايزه شده اند و يا براي مصارف حرفه اي استفاده شده اند را نمي توان شركت داد, در صورت تقلب, شركت كننده مي بايست خسارت مربوطه را پرداخت نمايد.
7-در هر بخش امکان آپلود یک عکس وجود دارد، به جز بخش پورتفولیو (مجموعه عکس)
8-در بخش مجموعه عکس تعداد عکس هایی که ارسال می شود باید حداقل 5 عکس و حداکثر 10 عکس باشد. یعنی فردی نمی تواند با کمتر از 5 عکس در بخش مجموعه عکس شرکت کند.
9-اگر در برخی از عکس ها تصویر شخصی در عکس وجود داشته باشد ممکن است از طرف برگزار کننده جشنواره فرمی مبنی بر رضایت فرد از ارسال عکس او به جشنواره ارسال شود در صورت ارسال این فرم عکاس موظف است حداکثر ظرف 7 روز امضاء صاحب تصویر را گرفته وفرم برای برگزار کننده ارسال شود.
10- فرم مربوط به شرح عکس ها را از لینک دانلود کرده، ، با حروف انگلیسی پر کرده و به همراه فایل خام عکس هایی که آپلود نمودید به آدرس ایمیل کلوپ (clubaks@gmail.com) ارسال نمایید لطفا توجه کنید که عنوان ایمیل، نام عکاس + فرم جشنواره PH633 باشد. حتما و حتما شرح عکس لازم بوده و باید به انگلیسی باشد. در صورت عدم آشنایی با انگلیسی می توانید از google translate استفاده نمایید.
-هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد (حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم, نباید عنوان را تغییر دهید.)
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان"،"شماره فایل دیجیتال" (مثلا DSC05121) و یا عنوانی که فقط شماره باشد (مثلا 123245) ارایه کرد, زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
جوايز:
-در بخش لحظه:
نفر اول:25000 دلار
نفر دوم: 20000 دلار
نفر سوم: 15000 دلار
نفر چهارم: 12000 دلار
نفر پنجم: 10000 دلار
-در بخش مجموعه عکس:
نفر اول: 15000 دلار
نفر دوم:12000 دلار
نفر سوم: 10000 دلار
نفر چهارم: 8000 دلار
نفر پنجم: 6000 دلار
-در بخش سیاه وسفید:
نفر اول: 15000 دلار
نفر دوم:12000 دلار
نفر سوم: 10000 دلار
-در بخش رنگی:
نفر اول: 15000 دلار
نفر دوم:12000 دلار
نفر سوم: 10000 دلار
-- 20000 دلارجایزه ویژه قدردانی از عکاسی
-15000 دلار جایزه
-10000 دلار جایزه به سازمان یا شخص
شرایط شرکت:

- هر عکس را تنها می توان در یک بخش شرکت داد.

- عکاس مي تواند در هر بخش حداکثر 1 عکس (مجموعاً 13 عکس) ارسال نمايد.

- عکاس مي تواند برای مجموعه دیجیتال حداکثر 10 عکس ارسال نمايد.

عکس ها را کوچکتر از اندازه اعلام شده ارسال نکنید زیرا در داوری کوچکتر دیده می شوند و امتیاز کمتری می گیرند. در صورتی که حجم یا ابعاد عکس بزرگتر از اندازه تعریف شده باشد سایت امکان آپلود را به شما نخواهد داد. راهنمای تغییر اندازه عکس را بخوانید. عکس ها بدون حاشیه باشند.
با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز، مجبوریم هزینه ثبت نام را بصورت علی الحساب در سایت درج کنیم. مبلغ قطعی هزینه ثبت نام در روز حواله ارز برای جشنواره مشخص می شود.(چند روز پس از آخرین مهلت ارسال عکس ها که در سایت درج شده) در صورتی که نرخ یورو و دلار ارزان شود مبلغ اضافی در حساب کاربری شما برای جشنواره های بعدی باقی خواهد ماند. در صورتی که نرخ یورو و دلار گران شود و کسر موجودی در حساب کاربریتان داشته باشید, می بایست نسبت به تکمیل آن اقدام کنید.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

تعريف عکس

عکس ارسالی باید توسط خود عکاس بر روی امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا بصورت دیجیتالی عکاسی شده باشد ( به عبارت دیگر عکس باید از برخورد نور به امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا حسگر دیجیتال بوجود آمده باشد). بجز در بخش های طبیعت، فوتوژورنالیسم و عکس های سفر که دستکاری عکس در آنها مجاز نیست، در سایر بخش ها عکس را می توان با استفاده از تکنیک های سنتی، الکترونیکی و یا تکنیک های گرافیکی کامپیوتری دستکاری کرد، اما تمام اجزا مورد استفاده باید توسط خود عکاس، عکاسی شده باشد و محتوای عکس غالب باشد. خروجی نهایی باید بر روی کاغذ عکاسی چاپ شده و یا فایل دیجیتال عکس باشد.

دیگر تعاریف

-تعریف لحظه (The Moment):
منظور از لحظه، ثبت اتفاقی است که د ر کسری از ثانیه روی می دهد و عکاس قادر به ثبت آن می باشد و در عین حال دارای اثر بصری عمیق است. چنین مواردی اغلب توانایی جادویی برای تغییر زندگی فرد و محیط اطراف خود را برای همیشه دارد. زندگی مجموعه ای از لحظاتی است که سرنوشت ما را شکل می دهد. برای عکاسان زمانی می توانند یک لحظه سرنوشت ساز را شکل دهند که یک عکس در زمان و مکان مناسب گرفته شود تا بتوانند یک شاهکار هنری را به تصویر بکشند. و فراموش نکنید که ثبت لحظه ها می تواند واقعیت و حتی تاریخ را تغییر دهد.

-تعریف مجموعه عکس:
عکاسان در این بخش باید داوران را نسبت به هنر و مهارت عکاسی خود که برگرفته از دانش آنها در موضوعی مشخص برای گفتن داستانی به انتخاب خودشان است متقاعد کنند. چالش این دسته در تصویری ویژه از چیدمان عکس‌ها قبل از گرفتن آنهاست، به نحوی که داستان را به بیننده منتقل کنند. و به عکاس این اجازه را می دهد که قلب و ذهن مخاطب را نسبت به موضوعی روشن سازد که از طریق تک عکس این منظور حاصل نمی شد.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس