فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 513 آساهی شیمبون
مهلت ارسال اول: 1394/07/02 کشور: ژاپن دوره: 76
مهلت ارسال دوم: 1394/07/14 نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: ارديبهشت 95
موضوعات: جشنواره در 1 بخش برگزار می شود:

• عکس های چاپ شده با موضوع آزاد

هزينه ثبت نام: 

ثبت نام رایگان می باشد.

هزينه ارسال: 

بخش چاپی کوچک:

1 بخش 42,000 تومان


بخش چاپی بزرگ:

1 بخش 62,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: کاتالوگ چاپ شده رنگی جشنواره فقط برای راه یافتگان به جشنواره ارسال می شود. (جوایز، کاتالوگ و عکس های راه نیافته تابستان 95 ارسال خواهند شد.) جوايز در یک نگاه: 
کاتالوگ و 130 جایزه مختلف
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر H
کاربر +C
کاربر C
کاربر B
کاربر A
اندازه عکس ها:

- در بخش چاپی، Quality فایلی را که در سایت کلوپ آپلود می کنید باید حجم هر فایل از ( 500 ) کیلوبایت بیشتر نباشد.

- در بخش چاپی، فایل آپلودی باید بزرگترین ضلع عکس حداکثر 600 پیکسل باشد.

- حداقل عرض عکس چاپ شده کوچک می تواند 20 سانتیمتر و حداکثر طول می تواند 30 سانتیمتر باشد.

- حداکثر طول عکس چاپ شده بزرگ می تواند 40 سانتیمتر باشد.

توضيحات:
- عکاسانی که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.
- هریک از اعضای فیاپ که توسط کلوپ عکس فوکوس در جشنواره های خارجی شرکت کرده و موفق به کسب جایزه شوند، تقدیرنامه از نماینده فیاپ دریافت خواهند کرد.
اين جشنواره توسط انجمن عکاسی ژاپن, موسسه انتشاراتی آساهی شیمبون برگزار می شود.
در دوره قبل این جشنواره، عکس های پانزده عکاس ایرانی به جشنواره راه یافت و از اعضای کلوپ عکس فوکوس محمد رضا معصومی، سید علی میرعمادی و محمد کوروند موفق به کسب مدال ویژه‌ی شایسته‌ی تقدیر آساهی شیمبون و کاتالوگ جشنواره شدند که این تعداد پذیرش بیشترین میزان در خاورمیانه بوده است. در جشنواره سال 2011 داوود عامری، امیرحسین حدادیان و فرید ثانی AFIAP، و در جشنواره سال 2012 هم آوا نصیری, سید صادق حسینی و مهران همراهی از اعضای کلوپ عکس فوکوس موفق به حضور در بخش نمایشگاهی این جشنواره شدند و مدال ویژه‌ی شایسته‌ی تقدیر آساهی شیمبون و کاتالوگ جشنواره را دریافت کردند.
تاریخ های درج شده آخرین مهلت دریافت آثار توسط کلوپ است نه مهلت ارسال توسط شما! یعنی آثار را باید طوری پست کنید که تا قبل از روز جمعه 2 مهر برای ارسال نوبت اول و یا تا قبل از روز 14 مهر برای ارسال نوبت دوم تحویل کلوپ شوند. آثاری که دیرتر از 11 مهر تحویل شوند ارسال نخواهند شد.
جشنواره در یک بخش عکس های چاپی با موضوع آزاد برگزار مي شود. عکس ها می توانند رنگی یا تک رنگ باشند. برگزار کننده به دنبال آثار بدیع و تحریک کننده ذهن است.

1. عکس ها بصورت چاپ شده در اندازه حداقل 25*30 (20*30 نیز قابل قبول است) و حداکثر 30*40 (30*45 قابل قبول نیست) سانتیمتر باشد. عکس ها را کوچکتر ارسال نکنید. طول هیچ عکسی از 40 سانتیمتر بیشتر نباشد.نیازی به ارسال سی دی عکس ها نیست و فقط عکس چاپ شده را ارسال کنید. در صورتی که عکس ها از نظر اندازه طبق تعریف نباشند در داوری حذف می شوند. در صورت سوال در مورد اندازه عکس با 88172732 تماس بگیرید. ساعات تماس 10-18 شنبه تا چهارشنبه
2. برچسب پشت عکس با حروف بزرگ انگلیسی کامل و دقيق نوشته شود. (مي توانيد فايل Lable را بر روي کاغذ پشت چسبدار پرينت بگيريد.
3. عنوان عکس به انگلیسی باشد و دقيقاً همان نام را در "برچسب پشت عکس" بنویسید. در صورتی که عکس ارسالی در جشنواره دیگری برنده شده است در پشت عکس نام جشنواره,نوع جایزه و سال برنده شدن را با حروف بزرگ انگلیسی بنویسید.
4. عکس ها بدون حاشيه باشند.
5. فرم فراخوان با عنوان عکسها به دقت و با حروف بزرگ انگلیسی پر شود. فرم ثبت نام و برچسب پشت عکس ها را از لینک دانلود کرده، با حروف بزرگ انگلیسی پر کرده و همراه عکس ها ارسال کنید.
6. فرم ثبت نام و هر عکس بصورت جداگانه در یک فایل پلاستیکی قرار دهید. در صورتی که عکس ها بصورت جداگانه در یک فایل پلاستیکی قرار داده نشوند از داوری حذف می شوند.
7. در پشت عکس جهت بالای عکس را با رسم یک فلش نشان دهید.
8. در جشنواره های چاپی، می بایست علاوه بر پرینت عکس ها، فایل دیجیتال آنها را نیز در ابعاد بزرگترین ضلع عکس 600 پیکسل برای درج در گالری نتایج ارسال کنید.
افزایش هزینه ارسال نسبت به جشنواره های قبلی بدلیل گران شدن هزینه پست و وزن بالای عکس های چاپی می باشد.
عنوان عکس:
در این جشنواره عنوان ها در داوری خوانده می شوند. عنوان فایل باید عنوان عکس به انگلیسی باشد. هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد (حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم, نباید عنوان را تغییر دهید.) عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان"،"شماره فایل دیجیتال" (مثلا DSC05121) و یا عنوانی که فقط شماره باشد (مثلا 123245) ارایه کرد, زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!

* برای شرکت کنندگانی که در مهلت 'ارسال اوّل' ثبت نام خود را تکمیل کنند یعنی هزینه ها را واریز کرده، عکس های خود را ارسال کرده و درخواست را تایید نهایی کنند، 'هزینه ارسال' با 20% تخفیف محاسبه می شود.

جوايز:
شش مدال جایزه ویژه (3 ژاپنی و 3 خارجی)
124 روبان های تقدیر (47 ژاپنی و 77 خارجی)
شرایط شرکت:

- عکاس مي تواند در هر بخش حداکثر 10 عکس (مجموعاً 10 عکس) ارسال نمايد.

آدرس ارسال عکس های چاپ شده

عکس ها را با یکی از این دو راه ارسال کنید:
1. ارسال با پست پیشتاز به: تهران, صندوق پستی: 17645/136, فرزانه پازکی
2. تحویل حضوری یا با پیک به دفتر کلوپ: تهران،خ مطهری،خ کوه نور، بن بست دوم، پلاک 7، واحد 3، خانه هنر خیام (فوکوس)
تلفن: 88172732، ساعت تماس 10 تا 18 روزهای شنبه تا چهارشنبه
برای اطمینان از باز بودن دفتر حتما قبلا با تلفن هماهنگ کنید.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

تعريف عکس

عکس ارسالی باید توسط خود عکاس بر روی امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا بصورت دیجیتالی عکاسی شده باشد ( به عبارت دیگر عکس باید از برخورد نور به امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا حسگر دیجیتال بوجود آمده باشد). بجز در بخش های طبیعت، فوتوژورنالیسم و عکس های سفر که دستکاری عکس در آنها مجاز نیست، در سایر بخش ها عکس را می توان با استفاده از تکنیک های سنتی، الکترونیکی و یا تکنیک های گرافیکی کامپیوتری دستکاری کرد، اما تمام اجزا مورد استفاده باید توسط خود عکاس، عکاسی شده باشد و محتوای عکس غالب باشد. خروجی نهایی باید بر روی کاغذ عکاسی چاپ شده و یا فایل دیجیتال عکس باشد.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس