فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 512 شهرداری نوشهیر
مهلت ارسال اول: 1394/06/27 کشور: ترکیه، نوشهیر دوره: 6
مهلت ارسال دوم: 1394/07/07 نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: آبان 94
موضوعات: جشنواره در 1 بخش برگزار می شود:

• چشم انداز

هزينه ثبت نام: 

ثبت نام رایگان می باشد.

هزينه ارسال: 

1 بخش 30,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: کاتالوگ جشنواره بصورت آنلاین خواهد بود. جوايز در یک نگاه: 
9 جایزه مختلف + 150 لیر ترکیه حق التالیف هر عکس راه یافته
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر H
کاربر +C
کاربر C
کاربر B
کاربر A
اندازه عکس ها:

- عکس ها باید با فرمت jpg ، به صورت sRGB ذخیره شوند.

- در بخش دیجیتال، Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر فایل حداقل ( 2 ) مگابایت و حداکثر ( 3687 ) کیلوبایت باشد.

- در بخش دیجیتال، بزرگترین ضلع عکس حداکثر 3200 پیکسل باشد.

توضيحات:
- اين جشنواره زير نظر انجمن های زیر برگزار می شود و عکس هاي راه يافته در آن براي دريافت القاب آنها محاسبه مي شود:

• فدراسیون بین المللی هنر عکاسی، فیاپ، شماره پاتروناژ: 
( 2015/404 )

• فدراسیون عکاسی ترکیه

- عکاسانی که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.
- هریک از اعضای فیاپ که توسط کلوپ عکس فوکوس در جشنواره های خارجی شرکت کرده و موفق به کسب جایزه شوند، تقدیرنامه از نماینده فیاپ دریافت خواهند کرد.
اسم نوشهیر فقط تشابه اسمی است. این جشنواره هیچ ارتباطی به نوشهر ایران ندارد و توسط شهرداری شهر نوشهیر کشور ترکیه برگزار می شود.
منظور از چشم انداز Landscape است. عکس ها باید با موضوع چشم انداز و در چهارچوب تعریف فیاپ برای عکی سنتی (مستند) باشد.
عکسهای ارسالی نباید در هیچ جشنواره دیگری برنده شده باشند.. اگر مشخص شود که برندگان تقلب کرده اند در هر مرحله ای جوایز بازپس گرفته خواهد شد.
عکس ها باید مستند باشند و تنها می توان نور، رنگ، کنتراست و نویز را اصلاح کرد.
برگزارکننده حق استفاده از عکس های برنده و یکصد عکس راه یافته را خواهد داشت. حق التالیف پرداختی به عکس های راه یافته 150 لیر ترکیه است.
اندازه کوچکترین ضلع عکس حداقل 1920 پیکسل و بزرگترین ضلع عکس حداکثر 3200 پیکسل باشد.
فایل اصلی و بزرگ عکس های برنده و راه یافته درخواست خواهد شد.
عکس ها بدون حاشیه باشند.
عنوان عکس:
عنوان فایل باید عنوان عکس به انگلیسی باشد. هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد (حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم, نباید عنوان را تغییر دهید.) عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان"،"شماره فایل دیجیتال" (مثلا DSC05121) و یا عنوانی که فقط شماره باشد (مثلا 123245) ارایه کرد, زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!

* برای شرکت کنندگانی که در مهلت 'ارسال اوّل' ثبت نام خود را تکمیل کنند یعنی هزینه ها را واریز کرده، عکس های خود را ارسال کرده و درخواست را تایید نهایی کنند، 'هزینه ارسال' با 20% تخفیف محاسبه می شود.

جوايز:
مدال طلای فیاپ
مدال نقره فیاپ
مدال برنز فیاپ
6 روبان افتخار فیاپ
150 لیر ترکیه حق التالیف برای هر عکس راه یافته (30 عکس)
جایزه بهترین شرکت کننده (کسی که بیشترین پذیرش را در تمام بخش ها کسب کند): نشان آبی آسمانی فیاپ
شرایط شرکت:

- عکاس مي تواند در هر بخش حداکثر 4 عکس (مجموعاً 4 عکس) ارسال نمايد.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

تعریف عکس سنتی

یک عکس سنتی باید محتوای اولیه عکس را با حداقل تنظیمات نگه داشته باشد، واقعیت صحنه را نباید تغییر داده و می بایست طبیعی بنظر برسد. بازچینی، جابجایی، افزودن و یا حذف اجزای عکس ممنوع بوده و تنها کراپ کردن مجاز است. با رعایت شرایط بالا، می بایست هر تلاشی به کار گرفته شود تا سطح هنری، در تمامی عکس ها، افزایش یابد.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس