فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 501 جایزه عکاسی تروفئو آترنوم
مهلت ارسال اول: 1394/07/04 کشور: ایتالیا، Pescara دوره: 43
مهلت ارسال دوم: 1394/07/24 نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: مهر 94
عنوان کامل:
"43 ° Trofeo Aternum" International Award of Photography
موضوعات: جشنواره در 1 بخش برگزار می شود:

• عکس های دیجیتال با موضوع آزاد

هزينه ثبت نام: 

ثبت نام رایگان می باشد.

هزينه ارسال: 

1 بخش 50,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: یک نسخه از شماره پاییز Aternum Fotoamatori Abruzzo 2015 به تمامی شرکت کنندگان اهدا می شوند.
کاتالوگ جشنواره ها معمولا شش ماه بعد از داوری ارسال می شود.
جوايز در یک نگاه: 
جوایزی به برندگان اهدا می شود.
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر A
اندازه عکس ها:

- در بخش دیجیتال، Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر فایل از ( 10 ) مگابایت بیشتر نباشد.

- در بخش دیجیتال، بزرگترین ضلع عکس حداکثر 600 پیکسل باشد.

توضيحات:
- عکاسانی که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.
اين مسابقه با حمایت (Auspices) فدراسیون بین المللی هنر عکاسی, فیاپ و بصورت رقابت بین کشورها برگزار می شود. از هر کشور 12 عکس از 12 نفر نمایش داده می شود. هر عکاس چهار عکس ارسال می کند؛ عکس ها توسط نماینده فیاپ در ایران انتخاب شده و یک عکس از هر عکاس برای برای نمایشگاه ارسال می شود. با توجه به محدودیت تعداد شرکت کننده تنها اعضای سطح A یا فعال می توانند در این مسابقه شرکت کنند.
عکس های برگزیده در اندازه 30*40 و 50*70سانتیمتر چاپ و در روزهای 3 و 4 اکتبر در شهر پسکارا ایتالیا نمایش داده می شوند. همجنین در شماره پاییز Aternum Fotoamatori Abruzzo 2015 چاپ می شوند.
موضوع آزاد است، اما حتما موفق ترین عکسهایتان را در سایر جشنواره ها ارسال کنید.
عکس ها حتما در سایت آپلود شوند. از ارسال آثاری که با ایمیل فرستاده شده باشند معذوریم.

* برای شرکت کنندگانی که در مهلت 'ارسال اوّل' ثبت نام خود را تکمیل کنند یعنی هزینه ها را واریز کرده، عکس های خود را ارسال کرده و درخواست را تایید نهایی کنند، 'هزینه ارسال' با 20% تخفیف محاسبه می شود.

جوايز:
انتخاب برندگان توسط برگزارکننده است.
شرایط شرکت:

- عکاس مي تواند در هر بخش حداکثر 4 عکس (مجموعاً 4 عکس) ارسال نمايد.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

تعريف عکس

عکس ارسالی باید توسط خود عکاس بر روی امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا بصورت دیجیتالی عکاسی شده باشد ( به عبارت دیگر عکس باید از برخورد نور به امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا حسگر دیجیتال بوجود آمده باشد). بجز در بخش های طبیعت، فوتوژورنالیسم و عکس های سفر که دستکاری عکس در آنها مجاز نیست، در سایر بخش ها عکس را می توان با استفاده از تکنیک های سنتی، الکترونیکی و یا تکنیک های گرافیکی کامپیوتری دستکاری کرد، اما تمام اجزا مورد استفاده باید توسط خود عکاس، عکاسی شده باشد و محتوای عکس غالب باشد. خروجی نهایی باید بر روی کاغذ عکاسی چاپ شده و یا فایل دیجیتال عکس باشد.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس