فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

افتتاح نمایشگاه عکس خیام در اراک
ثبت: 1396/07/23

نمایشگاه عکس های برگزیده چهارمین دوره جشنواره جهانی عکس «خیام» به همت انجمن عکاسان اراک، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و نمایندگی فیاپ (فدراسیون بین المللی هنر عکاسی) جمعه ۲۱ مهر در گالری استاد آشتیانی اراک آغاز به کار کرد.

چهارمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران یعنی کلوپ عکس فوکوس - وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» - اجرایی شد که مراسم افتتاحیه و اهدای جوایز این دوره خردادماه امسال با حضور ریکاردو بوسی رییس فیاپ از ایتالیا و مسئول جشنواره‌های فیاپ از لوگزامبورگ در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

در چهارمین دوره این جشنواره ۲۱ هزار و ۳۹۹ قطعه عکس از هنرمندان ۵۵ کشور جهان به دبیرخانه ارسال شد که داورانی از فرانسه و ایران انتخاب آثار را برعهده داشتند. آثار برتر جشنواره در ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، چین، عمان، یونان، هنگ کنگ، آرژانتین، روسیه، عربستان، ترکیه، تاجیکستان، ازبکستان، مقدونیه و شهرهای مختلف ایران و چندین شهر آفریقای جنوبی به نمایش گذاشته خواهد شد.

این نمایشگاه تا ۲۷ مهرماه از ساعت ۱۰ الی ۱۳ و ۱۶ الی ۱۹ در گالری آشتیانی به نشانی اراک، خیابان هپکو، شهرک شهید بهشتی، فاز یک، فرهنگسرای آیینه پذیرای علاقه مندان است.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس