فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 594 ازمیر
مهلت ارسال اول: 1395/09/17 کشور: ترکیه دوره: 3
مهلت ارسال دوم: 1395/10/10 نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: بهمن 95
موضوعات: جشنواره در 1 بخش برگزار می شود:

• صلح و بردباری "چهره خندان جهان" (تک رنگ و رنگی)

هزينه ثبت نام: 

ثبت نام رایگان می باشد.

هزينه ارسال: 

1 بخش 35,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: 

• کاتالوگ جشنواره بصورت CD یا DVD برای تمام شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.

کاتالوگ جشنواره شش ماه بعد از داوری ارسال می شود.
جوايز در یک نگاه: 
مدال های فیاپ + سفر به ترکیه
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر H
کاربر +C
کاربر C
کاربر B
کاربر A
اندازه عکس ها:

- عکس ها باید با فرمت jpg ، به صورت sRGB ذخیره شوند.

- در بخش دیجیتال، Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر فایل حداقل ( 2 ) مگابایت و حداکثر ( 4 ) مگابایت باشد.

- در بخش دیجیتال،باید ضلع افقی 3200 پیکسل یا ضلع عمودی 1920 پیکسل باشد.

توضيحات:
- اين جشنواره زير نظر انجمن های زیر برگزار می شود و عکس هاي راه يافته در آن براي دريافت القاب آنها محاسبه مي شود:

• فدراسیون بین المللی هنر عکاسی، فیاپ، شماره پاتروناژ: 
( 2017/061 )

- عکاسانی که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.
- رزولوشن عکس ها 150-300 dpi باشد.
- هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد (حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم, نباید عنوان را تغییر دهید.)
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان"،"شماره فایل دیجیتال" (مثلا DSC05121) و یا عنوانی که فقط شماره باشد (مثلا 123245) ارایه کرد, زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!

* برای شرکت کنندگانی که در مهلت 'ارسال اوّل' ثبت نام خود را تکمیل کنند یعنی هزینه ها را واریز کرده، عکس های خود را ارسال کرده و درخواست را تایید نهایی کنند، 'هزینه ارسال' با 10% تخفیف محاسبه می شود.

جوايز:
نفر اول: مدال طلای فیاپ + 5 شب اقامت در هتل Boyalık Beach Hotel & Spa به همراه صبحانه و شام
http://www.boyalikbeachcesme.com/
نفر دوم: مدال نقره فیاپ + 5 شب اقامت در هتل PINE BAY Holiday Resort به همراه صبحانه و شام
http://pinebay.com/
نفر سوم: مدال برنز فیاپ + 4 شب اقامت در هتل Boyalık Beach Hotel & Spa به همراه صبحانه و شام
http://www.boyalikbeachcesme.com/
توضیح: جوایز فقط شامل اقامت بوده و سایر هزینه ها مانند بلیط و نهار با برنده جایزه است. زمان استفاده از اقامت در هتل در سال 2017 بجز ماه های ژوئن، ژولای، آگوست و سپتامبر است. انتخاب زمان با برنده جایزه است.
شش روبان افتخار فیاپ
شرایط شرکت:

- هر عکس را تنها می توان در یک بخش شرکت داد.

- عکاس مي تواند در هر بخش حداکثر 4 عکس (مجموعاً 4 عکس) ارسال نمايد.

عکس ها را کوچکتر از اندازه اعلام شده ارسال نکنید زیرا در داوری کوچکتر دیده می شوند و امتیاز کمتری می گیرند. در صورتی که حجم یا ابعاد عکس بزرگتر از اندازه تعریف شده باشد سایت امکان آپلود را به شما نخواهد داد. راهنمای تغییر اندازه عکس را بخوانید. عکس ها بدون حاشیه باشند.
با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز، مجبوریم هزینه ثبت نام را بصورت علی الحساب در سایت درج کنیم. مبلغ قطعی هزینه ثبت نام در روز حواله ارز برای جشنواره مشخص می شود.(چند روز پس از آخرین مهلت ارسال عکس ها که در سایت درج شده) در صورتی که نرخ یورو و دلار ارزان شود مبلغ اضافی در حساب کاربری شما برای جشنواره های بعدی باقی خواهد ماند. در صورتی که نرخ یورو و دلار گران شود و کسر موجودی در حساب کاربریتان داشته باشید, می بایست نسبت به تکمیل آن اقدام کنید.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

دیگر تعاریف

جهان از ابتدای پیدایش شاهد جنگ ها و درگیری های مختلف بوده است، از ابتدا و صرف نظر از هر گونه جنگی، چه مقدار طول خواهد کشید تا به صلح دست یافت. به نظر می رسد وضعیت صلح آمیز زمانی ایجاد خواهد شد که ما بتوانیم صبور و بردبار باشیم. هدف تیم برگزار کننده این جشنواره معرفی و یاد آوری مشکلات جهانی و زیست محیطی به مردم و یافتن راه هایی برای افزایش سطح آگاهی از طریق جلب توجه به ارزش های انسانی است. عکاس مجاز به هرگونه دستکاری دیجیتالی است.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس