فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 504 AFAD
مهلت ارسال اول: 1394/05/07 کشور: ترکیه دوره: 3
مهلت ارسال دوم: 1394/05/19 نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: آبان 94
عنوان کامل:
Adana Amateur Photographers Society (AFAD) 3rd International Photography Contest
موضوعات: جشنواره در 4 بخش برگزار می شود:

• موضوع آزاد رنگی

• موضوع آزاد تک رنگ

• عکس های چاپ شده با موضوع آزاد

• تجربی

هزينه ثبت نام: 

1 بخش 69,000 تومان

2 بخش 86,000 تومان

3 بخش 103,500 تومان

4 بخش 121,000 تومان

هزينه ارسال: 

بخش دیجیتال:

1 بخش 25,000 تومان

2 بخش 28,000 تومان

3 بخش 35,000 تومان


بخش چاپی کوچک:

1 بخش 39,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: کاتالوگ جشنواره بصورت آنلاین منتشر و از سایت
www.afad.org.tr قابل دانلود خواهد بود.
جوايز در یک نگاه: 
38 جایزه مختلف+8 تا 25 درصد پذیرش در هر بخش
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر H
کاربر +C
کاربر C
کاربر B
کاربر A
اندازه عکس ها:

- عکس ها باید با فرمت jpg ، به صورت sRGB ذخیره شوند.

- در بخش دیجیتال، Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر فایل از ( 4 ) مگابایت بیشتر نباشد.

- در بخش دیجیتال، بزرگترین ضلع عکس حداکثر 3200 پیکسل باشد.

- در بخش چاپی، Quality فایلی را که در سایت کلوپ آپلود می کنید باید حجم هر حداقل ( 2 ) مگابایت و حداکثر ( 4 ) مگابایت باشد.

- در بخش چاپی، فایل آپلودی باید بزرگترین ضلع عکس حداکثر 3200 پیکسل باشد.

- حداکثر طول عکس چاپ شده کوچک می تواند 30 سانتیمتر باشد.

توضيحات:
- اين جشنواره زير نظر انجمن های زیر برگزار می شود و عکس هاي راه يافته در آن براي دريافت القاب آنها محاسبه مي شود:

• فدراسیون بین المللی هنر عکاسی، فیاپ، شماره پاتروناژ: 
( 2015/361 )

• فدراسیون عکاسی ترکیه

- عکاسانی که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.
- هریک از اعضای فیاپ که توسط کلوپ عکس فوکوس در جشنواره های خارجی شرکت کرده و موفق به کسب جایزه شوند، تقدیرنامه از نماینده فیاپ دریافت خواهند کرد.
برای متقاضیان القاب فیاپ 10% از پذیرش ها می بایست چاپی باشد.
در دوره قبل جشنواره چند نفر از اعضا موفق به کسب جایزه شدند.
Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم عکس ها بین 2 تا 4 مگا بایت باشد.
در بخش عکس های چاپ شده:
1- برچسب پشت عکس ها را از لینک دانلود کرده، به انگلیسی پر کرده و پشت عکس ها بچسبانید.
2-عنوان عکس به انگلیسی باشد و دقيقاً همان نام را در "برچسب پشت عکس" بنویسید.
3- برچسب پشت عکسها کامل و دقيق نوشته شود. (مي توانيد فايل Label را بر روي کاغذ پشت چسبدار پرينت بگيريد.) اين برچسب فقط مربوط به بخش عکس هاي چاپي بوده و براي بخش هاي ديجيتال نياز نيست.
4- در بخش چاپی، می بایست علاوه بر پرینت عکس ها، فایل دیجیتال آنها را نیز در ابعاد مورد نیاز برای بخش دیجیتال ارسال کنید.

عنوان عکس:
عنوان فایل باید عنوان عکس به انگلیسی باشد. هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد (حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم, نباید عنوان را تغییر دهید.) عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان"،"شماره فایل دیجیتال" (مثلا DSC05121) و یا عنوانی که فقط شماره باشد (مثلا 123245) ارایه کرد, زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!

* برای شرکت کنندگانی که در مهلت 'ارسال اوّل' ثبت نام خود را تکمیل کنند یعنی هزینه ها را واریز کرده، عکس های خود را ارسال کرده و درخواست را تایید نهایی کنند، 'هزینه ارسال' با 20% تخفیف محاسبه می شود.

جوايز:
جایزه بهترین شرکت کننده (کسی که بیشترین پذیرش را در تمام بخش ها کسب کند): نشان آبی آسمانی فیاپ
جوایز هر بخش
مدال های طلا، نقره و برنز فیاپ
6 روبان های افتخار فیاپ
جایزه ویژه AFAD در بخش آزاد رنگی
جایزه ویژه TFSF در بخش عکسهای چاپی
8 تا 25 درصد پذیرش در هر بخش
شرایط شرکت:

- هر عکس را تنها می توان در یک بخش شرکت داد.

- عکاس مي تواند در هر بخش حداکثر 4 عکس (مجموعاً 16 عکس) ارسال نمايد.

عکس ها را کوچکتر از اندازه اعلام شده ارسال نکنید زیرا در داوری کوچکتر دیده می شوند و امتیاز کمتری می گیرند. در صورتی که ابعاد عکس را رعایت نکنید نرم افزار سایت آنرا کوچک خواهد کرد و سایت مسئولیتی در مورد کاهش کیفیت نخواهد داشت.
با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز در روزهای اخیر, مجبوریم هزینه ثبت نام را بصورت علی الحساب در سایت درج کنیم. مبلغ دقیق هزینه ثبت نام در روز حواله ارز برای جشنواره مشخص می شود.(چند روز پس از آخرین مهلت ارسال عکس ها که در سایت درج شده) در صورتی که نرخ یورو و دلار ارزان شود مبلغ اضافی در حساب کاربری شما برای جشنواره های بعدی باقی خواهد ماند. در صورتی که نرخ یورو و دلار گران شود و کسر موجودی در حساب کاربریتان داشته باشید، می بایست نسبت به تکمیل آن اقدام کنید.

آدرس ارسال عکس های چاپ شده

عکس ها را با یکی از این دو راه ارسال کنید:
1. ارسال با پست پیشتاز به: تهران, صندوق پستی: 17645/136, فرزانه پازکی
2. تحویل حضوری یا با پیک به دفتر کلوپ: تهران،خ مطهری،خ کوه نور، بن بست دوم، پلاک 7، واحد 3، خانه هنر خیام (فوکوس)
تلفن: 88172732، ساعت تماس 10 تا 17 روزهای شنبه تا چهارشنبه
برای اطمینان از باز بودن دفتر حتما قبلا با تلفن هماهنگ کنید.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

تعريف عکس

عکس ارسالی باید توسط خود عکاس بر روی امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا بصورت دیجیتالی عکاسی شده باشد ( به عبارت دیگر عکس باید از برخورد نور به امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا حسگر دیجیتال بوجود آمده باشد). بجز در بخش های طبیعت، فوتوژورنالیسم و عکس های سفر که دستکاری عکس در آنها مجاز نیست، در سایر بخش ها عکس را می توان با استفاده از تکنیک های سنتی، الکترونیکی و یا تکنیک های گرافیکی کامپیوتری دستکاری کرد، اما تمام اجزا مورد استفاده باید توسط خود عکاس، عکاسی شده باشد و محتوای عکس غالب باشد. خروجی نهایی باید بر روی کاغذ عکاسی چاپ شده و یا فایل دیجیتال عکس باشد.

تعريف فیاپ برای عکس تک رنگ

یک عکس سیاه و سفید که شامل خاکستری کاملا تیره (سیاه) تا خاکستری کاملا روشن (سفید) و دامنه ای از تن های مختلف خاکستری است یک عکس تک رنگ محسوب می شود. یک عکس سیاه و سفید که بجای تن های خاکستری دارای تن های یک رنگ دیگر باشد نیز عکس تک رنگ محسوب می شود و می توان آنرا در بخش سیاه و سفید شرکت داد، چنین عکسی را می توان در کاتالوگ نمایشگاهی با پاتروناژ فیاپ بصورت سیاه و سفید چاپ کرد. به بیان دیگر، یک عکس سیاه و سفید که بخشی از آن دارای تن یک رنگ دیگر باشد و یا با افزودن یک رنگ به عکس رنگی (چند رنگ) تبدیل می شود و باید در بخش رنگی شرکت داده شود. چنین عکسی در کاتالوگ نمایشگاهی با پاتروناژ فیاپ باید بصورت رنگی چاپ شود.

تعريف PSA برای عکس خلاقه

خلاقه واقعیت تغییر یافته است. عکس باید بطور مشهود تغییر در فرم، شکل، رنگ طبیعی و یا ترکیبی از این سه عامل را نشان دهد. عکس های HDR که تغییری در این سه عامل را نشان ندهند، به عنوان خلاقه محسوب نمی شوند.

توضیح بیشتر برای عکس خلاقه: عکس را می توان با استفاده از تکنیک های سنتی، الکترونیکی و یا تکنیک های گرافیکی کامپیوتری دستکاری کرد، اما تمام اجزا مورد استفاده باید توسط خود عکاس، عکاسی شده باشد و محتوای عکس باید نسبت به کار گرافیکی انجام شده، غالب باشد. پردازش باید توسط خود عکاس صورت گیرد. خروجی نهایی باید بر روی کاغذ عکاسی چاپ شده و یا فایل دیجیتال عکس باشد.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس